"Papież upomina się o uchodźców, a nasza prawica idzie w zaparte"

"Tak wyraźnie drogi między Kościołem a prawicą dawno się nie rozeszły" - ocenia Adam Szostkiewicz. Powodem jest postawa wobec kryzysu migracyjnego. "Gowinowcy z Polski Razem kręcą filmy na granicy węgierskiej przeciw uchodźcom. Może by się pofatygowali śladem Roberta Lewandowskiego trochę dalej, do któregoś z obozów w Turcji, i tam nakręcili dokument o uchodźcach z Syrii?" - pyta na blogu publicysta "Polityki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Los uchodźców stał się jednym z głównych tematów amerykańskiej pielgrzymki papieża. W tym samym czasie w polskich kościołach odprawiono msze za uchodźców.

A polska prawica, jak ocenia Adam Szostkiewicz, "idzie w zaparte".

I nie ogranicza się już tylko do słów. Małopolscy działacze "Polski Razem" Jarosława Gowina pojechali na Węgry, by "kręcić filmy".

"Może by się pofatygowali śladem Roberta Lewandowskiego trochę dalej, do któregoś z obozów w Turcji, i tam nakręcili dokument o uchodźcach z Syrii?" - pyta publicysta.

Piłkarz Bayernu Monachium, przypomnijmy, jest od ponad roku Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

"Byłem w obozach w Jordanii, to nie "hiltony", ale da się tam żyć. Widziałem tam nawet telewizję satelitarną" - opowiada poseł Waszczykowski z PiS>>>

TOK FM PREMIUM