Kim: Gdybym była lewicowym wyborcą, głosowałabym na Partię Razem

- Będąc lewicowym wyborcą, głosowałabym na Partię Razem, która obiecuje zrealizować wszystkie możliwe lewicowe postulaty - wskazywała w "Poranku Radia TOK FM" Renata Kim z ?Newsweeka?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasInspirowani artykułem w "Gazecie Wyborczej", publicyści w "Poranku Radia TOK FM" zastanawiali się, na jaką partię powinien zagłosować lewicowy wyborca.

- Gdybym była wyborcą lewicowym, niekalkulującym, która z partii wejdzie do Sejmu, głosowałabym na Partię Razem - stwierdziła Renata Kim z "Newsweeka". - Ona wyrosła z lewicowych ideałów i imponuje mrówczą robotą w ostatnich miesiącach. Długo myśleli o formie, opierali się nawet przed formalnymi strukturami, nie chcieli mieć przywódców. A mimo to udało im się zebrać głosy, zarejestrować komitety i oto są. Nadal mają niestety niskie poparcie w sondażach - mówiła publicystka.

Drugim jej wyborem byłaby Zjednoczona Lewica. - Cieniem na jej wizerunku kładzie się to, że myśleli głównie o dostaniu się do Sejmu, a nie programie - stwierdziła Kim.

TOK FM PREMIUM