"Żeby obniżyć podatki najsłabszym, trzeba je podnieść najbogatszym. Mówimy to otwarcie"

- To pewne tabu w polskiej polityce, powiedzieć komuś, że trzeba podnieść podatki. I my to mówimy - wskazywał w Poranku Radia TOK FM Krzysztof Adamski z Partii Razem, tłumacząc konieczność obniżenia podatków osobom uboższym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJacek Żakowski wskazywał w Poranku Radia TOK FM, że kłopoty Platformy wynikają z jej skupienia się na poprawie losu najuboższych Polaków. Jednocześnie rząd, zdaniem publicystów, zaniedbał klasę średnią, czyli swój elektorat. Żakowski zauważył, że Platforma stała się socjalna. - Ja tego nie widzę - odparł Krzysztof Adamski z Partii Razem.

"PO nie dba o prawa pracownicze"

- System podatkowy wali po kieszeni przede wszystkim najsłabszych. Mamy groteskowo niską kwotę wolną. Żeby ją podwyższyć i utrzymać wpływy do budżetu, trzeba podnieść podatki najbogatszym, mówimy o tym otwarcie - powiedział Adamski. Dodał, że ważną pozycją w budżecie jest VAT, podatek obciążający biedniejszych, którzy większą część dochodów wydają na bieżącą konsumpcję.

- PO nie zadbała też o prawa pracownicze, prócz tego, że ugięła się tu i ówdzie pod naciskiem związkowców. Ale to nie są systemowe rozwiązania - zauważył polityk Partii Razem.

Partia Razem, założone pół roku temu socjaldemokratyczne ugrupowanie, w ostatnim sondażu Millward Brown dla TVN24 uzyskała 3 proc. poparcia.

Do wyborów parlamentarnych zostały nieco ponad trzy tygodnie.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM