Wielowieyska: PiS cofnie nas o dekady! Ich rządy to recepta na gospodarczą katastrofę

- To, co proponuje PiS, cofnie nas o dekady - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. Publicystka zgodziła się, że można krytykować polski model rozwoju gospodarczego. Zaznaczyła jednak, że pomysły PiS w tym temacie będą miały katastrofalne skutki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasProf. Andrzej Zybertowicz, socjolog z UMK i doradca prezydenta Andrzeja Dudy, przekonuje w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" , że Polska tkwi w pułapce średniego rozwoju. Jego zdaniem wzrost gospodarczy jest jedynie imitacyjny, brak w Polsce własnych koncepcji, własnych firm i własnej dynamiki. Zybertowicz określa polski wzrost gospodarczy mianem "neokolonialnego" i zaskakuje stwierdzeniem, jakoby Platforma Obywatelska proponowała "modernizację przez dechrystianizację".

Dominika Wielowieyska przyznała w Poranku Radia TOK FM, że można dyskutować o modelu polskiego wzrostu gospodarczego. - Problem w tym, że PiS proponuje cofnięcie wszystkich reform, które przynoszą pozytywne efekty: cofnięcie reformy emerytalnej, wysłania 6-latków do szkół, rozdanie pieniędzy bez umiaru, co spowoduje budżetową katastrofę - wskazywała publicystka. - Prof. Zybertowicz nie zauważył, że recepta PiS to recepta na katastrofę gospodarczą i sprawienie, że Polska nie będzie odgrywać już żadnej istotnej roli w Europie - skwitowała.

TOK FM PREMIUM