Tokarczuk słyszy groźby śmierci. Paradowska: Polacy pokazują swoją najpotworniejszą twarz

Z internetu spłynęła fala nienawiści na pisarkę Olgę Tokarczuk za jej komentarz dotyczący polskiej nietolerancji. Sprawa jest o tyle poważna, że zajęło się nią już Ministerstwo Sprawiedliwości. - Czas kampanii sprzyja pokazaniu przez część Polaków, zwłaszcza anonimowo w internecie, najgorszej, najpotworniejszej polskiej twarzy - skomentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów - powiedziała Olga Tokarczuk , laureatka tegorocznej literackiej Nagrody Nike w TVP Info. W internecie rozpętała się burza, pod adresem pisarki padły tysiące nienawistnych komentarzy, włącznie z grożeniem śmiercią.

- Najbardziej zdumiewające, że zapewne ci, którzy zalewają internet hejtem, ani nie przeczytali "Ksiąg Jakubowych", ani nic nie wiedzą o pisarstwie Tokarczuk. I jedna, prawdziwa wypowiedź wzbudziła internetową histerię.

"Księgi Jakubowe" są dostępne w formie ebooka na publio.pl >>

DOSTĘP PREMIUM