Bodnar o uchodźcach: Więcej osób trafiło do nas z Czeczenii. Paradowska: Ale nie było kampanii

Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, podkreślał w Poranku Radia TOK FM, że przyjęcie 6,5 tys. uchodźców nie powinno być problemem dla liczącego niemal 40 mln mieszkańców kraju.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJanina Paradowska pytała w Poranku Radia TOK FM Adama Bodnara o to, czy kwestia przyjęcia kilku tysięcy uchodźców powinna być problemem dla Polski. Bodnar zauważył, że w Niemczech mówi się wręcz o milionach imigrantów. A i w Polsce przyjmowaliśmy większą liczbę uchodźców.

- O wiele więcej osób trafiało do nas z Czeczenii - zaznaczył Bodnar. - Ale nie było kampanii - skwitowała smutno Paradowska.

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

DOSTĘP PREMIUM