PiS planuje wcześniejsze wybory samorządowe? "Chcą wziąć sejmiki"

- Ledwo mieliśmy wybory, ale znów możemy mieć kolejne - mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. "Gazeta Wyborcza" pisze, że PiS chce przejąć samorządy, przekonując radnych PSL lub organizując wcześniejsze wybory samorządowe. - To się absolutnie stanie - przyznał prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Gazeta Wyborcza" pisze , że PiS namawia samorządowców z PSL do zrywania lokalnych koalicji z PO. Jarosław Kaczyński ma też rozważać powrót do pomysłu przedterminowych wyborów samorządowych. Mówi się także o stworzeniu dwóch nowych województw: środkowopomorskiego i warszawskiego.

- PiS może zagrozić: zrobimy reformy administracyjne wymagające przyśpieszonych wyborów albo radni PSL zgodzą się rządzić z nami - wskazywał w Poranku Radia TOK FM Janusz Czapiński, psycholog społeczny z WSFiZ w Warszawie.

Janina Paradowska przyznała natomiast, że chęć odbicia przez PiS sejmików wojewódzkich nie jest niespodzianką. Chodzi chociażby o stanowiska. - Aparat starał się w wyborach i będzie się domagał zadośćuczynienia - wskazywała.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM