Prof. Markowski o rządzie: Kaczyński ma w nosie opinię publiczną. To on zadecydował i on zostanie rozliczony

- Żadnych zaskoczeń - skomentował skład rządu Beaty Szydło prof. Radosław Markowski, politolog z SWPS. - Jarosław Kaczyński pokazał, że ma totalnie w nosie to, co się sądzi o jego kandydatach. Działa wbrew opinii publicznej. To on decyduje i z tego co zrobił, zostanie rozliczony - podkreślił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWedług prof. Markowskiego największe zdziwienie na Zachodzie budzić będzie nominacja nieprawomocnie skazanego na karę więzienia Mariusza Kamińskiego na koordynatora służb specjalnych. Nasz rozmówca podkreśla, że już postawione zarzuty wystarczają, by politycy rezygnowali z piastowanych stanowisk. Tu jest inaczej. - To polska innowacja, polski wkład do demokracji - zauważył.

"Wygrała partia, ma większość i robi co chce"

Do nominacji dla Antoniego Macierewicza prof. Markowski podchodzi ze spokojem. Ale ostrzega: - Jesteśmy w NATO i UE. Wszelkie wybryki zostaną przez naszych sojuszników odnotowane - mówi.

Macierewicz, Ziobro, Kamiński. Znamy skład rządu >>>

Podczas prezentacji składu rządu Beata Szydło stała na scenie wraz z Jarosławem Kaczyńskim. I powszechnie mówi się, że to prezes PiS miał większy udział w jego powstawaniu. - To wszystko jest Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent jest Jarosława Kaczyńskiego, rząd Jarosława Kaczyńskiego i parlament Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził politolog.

Prof. Markowski zaznaczył też, że Platforma Obywatelska powinna powstrzymać się od alarmistycznych komentarzy, które od kilku dni wygłaszali. - Wygrała partia, ma większość i robi co chce. Kropka - skwitował nasz rozmówca.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM