Sierakowski o rządzie PiS: "Tworzą go niezrównoważeni politycy". I wylicza: szalona sława Macierewicza...

"Niezrównoważeni" - tak podsumował skład rządu Beaty Szydło Sławomir Sierakowski w "Dzienniku Opinii". Jego zdaniem każdy z przyszłych ministrów słynie z konfliktowości, żaden jednak z sukcesów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Jarosław Kaczyński wziął ze swojego obozu do rządu najbardziej antagonizujących polityków, jakich miał" - pisze w "Dzienniku Opinii" Sławomir Sierakowski, przedstawiając członków gabinetu Beaty Szydło jako "niezrównoważonych". Zaznacza, że każdy z przyszłych ministrów słynie z konfliktowości, żaden jednak z sukcesów. O kim mowa?

Szalona sława Macierewicza

Antoni Macierewicz, szef MON . Sierakowski zauważa, że na tym stanowisku trzeba umieć dogadać się z dostawcami sprzętu dla wojska, także tymi zagranicznymi. "Szalona sława Macierewicza z pewnością dotarła do każdego z nich" - zauważa publicysta. I dodaje: "Gdy mówimy o MON, nie zapominajmy też o żołnierzach, których morale z pewnością wzrosło wraz z nominacją szefa, którego trzy czwarte narodu uważa za niepoczytalnego".

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego . Sierakowski przypomina, że w kampanii przedstawiono go jako przyszłego szefa MON, by "uspokoić trzy czwarte społeczeństwa" obawiające się Macierewicza. Zdaniem publicysty wcielanie na uniwersytetach gowinowskich liberalnych recept "skończy się rewolucją".

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości . Jak podkreśla Sierakowski, "cudem uratowany" przed Trybunałem Stanu. "Nie uratował się natomiast przed powszechną kompromitacją jako polityk radykalny w deklaracjach i radykalnie nieudolny w czynach" - dodaje.

Witold Waszczykowski, szef MSZ . Sierakowski przypomina, że polityk odszedł z MSZ w 2009 roku skonfliktowany z Donaldem Tuskiem i Radosławem Sikorskim. Waszczykowski w wywiadzie dla "Newsweeka" powiedział, że wynegocjował z USA umowę ws. tarczy antyrakietowej. Premier uznał to za nielojalność, a ABW badała, czy wiceminister nie ujawnił tajemnicy państwowej. Jednocześnie kontrwywiad odebrał Waszczykowskiemu dostęp do informacji niejawnych.

"Tak się właśnie zaczyna. A jak się skończy?"

"Gdy kilka miesięcy temu przeciwnicy PiS-u atakowali go, wymieniając nazwiska Macierewicza, Kamińskiego czy Waszczykowskiego jako przyszłych ministrów, chyba nikt z nich nie podejrzewał, że tak się może skończyć. Tymczasem tak się właśnie zaczyna. A jak się skończy?" - pisze Sierakowski. Tekst kwitując post scriptum: "Premierem została Beata Szydło".

Cały komentarz w "Dzienniku Opinii" >>>

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM