Przewodniczący KEP składa życzenia nowym parlamentarzystom. I prosi, by "prawo stanowione nie stało w sprzeczności z Prawem Bożym"

Abp Stanisław Gądecki życzy sumienności i rzetelności nowym parlamentarzystom. I napomina, by prawo stanowione nigdy nie stało w sprzeczności z Prawem Bożym powszechnym i uniwersalnym, które jest fundamentem godności i szczęścia wszystkich ludzi wierzących i niewierzących, bez względu na różnicę kultur, wyznań i tradycji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Z modlitwą i życzeniami, aby "zgodnie z rotą ślubowania poselskiego - rzetelność i sumienność w wykonywaniu obowiązków wobec Narodu towarzyszyła nowo wybranym Posłom i Senatorom każdego dnia pełnienia służby wobec Polaków - zwrócił się do parlamentarzystów przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W tym tygodniu posłowie VIII i senatorowie IX kadencji rozpoczynają swoje pierwsze posiedzenia. Abp Stanisław Gądecki złożył parlamentarzystom - na ręce przyszłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - gratulacje oraz życzenia z okazji inauguracji Sejmu VIII kadencji i Senatu IX kadencji.

- Za wstawiennictwem Matki naszego Pana Jezusa Chrystusa - Królowej Polski - proszę Boga, aby - zgodnie z rotą ślubowania poselskiego - rzetelność i sumienność w wykonywaniu obowiązków wobec Narodu towarzyszyła nowo wybranym Posłom i Senatorom każdego dnia pełnienia służby wobec Polaków - napisał przewodniczący Episkopatu.

Prosi też Ducha Świętego o "dar męstwa, odwagi i roztropności, aby obie izby Parlamentu strzegły suwerenności i interesów naszej Ojczyzny - nawiązując do niełatwej, ale chwalebnej historii naszych Przodków".

Abp Gądecki poprosił też w modlitwie "o prawe sumienia, aby - z Bożą pomocą - wszystko czynić dla pomyślności Państwa i Narodu, a prawo stanowione nigdy nie stało w sprzeczności z Prawem Bożym powszechnym i uniwersalnym, które jest fundamentem godności i szczęścia wszystkich ludzi wierzących i niewierzących, bez względu na różnicę kultur, wyznań i tradycji".

TOK FM PREMIUM