Szostkiewicz: Waszczykowski zaszkodził Polsce

Adam Szostkiewicz krytykuje, szefa polskiej dyplomacji za słynną wypowiedź, na temat dotychczasowych szefów służb. Wg min. Witolda Waszczykowskiego, "każda minuta utrzymywania dotychczasowego kierownictwa ABW i innych służb jest większym zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa niż czynniki zewnętrzne?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdaniem Adama Szostkiewicza, takie wypowiedzi - szczególnie w kontekście napiętej sytuacji międzynarodowej i zagrożenia atakami terrorystycznymi - "szkodzą Polsce". Szczególnie, że padają z ust ministra spraw zagranicznych.

"Co mają o niej myśleć państwa zachodnie? Czy będą chciały z nami współpracować w walce z terrorystami? A sama reorganizacja naszych służb też raczej im nie ułatwi wykonywania zadań, które mogą na nie spaść lada moment, jak spadły na Paryż i Francję" - napisał na blogu publicysta tygodnika "Polityka".

Tylko slogany

Ubiegłotygodniowe zamachy w Paryżu jeszcze bardziej skomplikowała sytuację geopolityczną. Z jednej strony pokazały, skuteczność fanatycznych zwolenników tzw. Państwa Islamskiego. Z drugiej - zmieniły układ na światowej mapie politycznej. Znacznie wzrosły akcje Rosji - od miesięcy spychanej na margines, ze względu na aneksje Krymu i zaangażowanie na wschodzie Ukrainy.

"Jak zbudować i za jaką cenę przymierze z Rosją w sprawie zniszczenia daeszu? Czy za cenę odpuszczenia sprawy ukraińskiej? Wiele wskazuje na to, że ten scenariusz jest prawdopodobny. Czy rząd PiS jest nań gotowy? Nie wiemy. Tak jak prawie nic, poza sloganami, nie wiemy o polityce zagranicznej tego rządu. To kolejna zła wiadomość dla Polski" - ocenił Adam Szostkiewicz.

"PiS daje swoim krytykom potężny oręż do ręki" Szułdrzyński krytycznie o stylu zmiany szefów specsłużb i kontrowersyjnych słowach min. Waszczykowskiego>>>

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM