Tym: Egzorcyzmy w Pałacu Prezydenckim przyniosły skutek. Dobro się zalęgło i emanuje

Egzorcyzmy odprawiane na początku roku przed Pałacem Prezydenckim przyniosły skutek - pisze w "Polityce" Stanisław Tym. Na tyle dobry, że "dalszych egzorcyzmów się nie szykuje".

Stanisław Tym wspomina, jak jeszcze wiosną ks. Stanisław Małkowski odprawiał egzorcyzmy, by wypędzić zło z Pałacu Prezydenckiego. "Najwidoczniej się udało, bo żadnych nowych egzorcyzmów się nie szykuje. Dobro zalęgło się na dobre. I emanuje" - zauważa w "Polityce".

Właśnie w kontekście walki z IS pojawia się flaga Polski. - Liczymy wasze flagi. 12 tysięcy żołnierzy walczy pod 80 sztandarami - mówi głos w nagraniu i zachęca by podjąć się walki z dżihadystami. - Ruszajcie bez zwłoki! Nasz sojusz jest najsilniejszy - dodaje.

I punktuje: Piotr Bączek, nowy szef kontrwywiadu wojskowego wsławił się kilka lat temu uruchomieniem śledztwa ws. martwej wiewiórki zawieszonej na płocie jego domu. Jerzy Szmidt natomiast dwukrotnie stracił prawo jazdy za wykroczenia drogowe, a i tak został wiceministrem transportu. Tym kwituje, że komendantem głównym policji powinien zostać ktoś, kto zabił teściową.

Więcej w najnowszej "Polityce".

TOK FM PREMIUM