"PiS sprawą TK strzeliło sobie w stopę. Bardzo trudno będzie zmyć fatalne wrażenie"

Wg Jarosława Gugały, PiS może bagatelizować krytykę ze strony przeciwników politycznych, ale nie powinno bagatelizować opinii obywateli. A najnowszy sondaż dla "Rz" pokazał, że ponad połowa pytanych widzi dziś w Polsce zagrożenia dla demokracji. - PiS sprawą TK straciło bardzo wiele - mówił Gugała w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Dla dziennikarza Polsatu, najlepszym rozwiązaniem kryzysu, dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego, byłoby zaprzysiężenie przez prezydenta Andrzeja Dudę trzech sędziów wybranych w poprzedniej kadencji Sejmu.

- Tym bardziej, że PiS będzie miało bardzo dużo czasu, na wybór tzw. swoich członków TK - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Ale w takie rozwiązanie mało kto wierzy. Także Gugała. Który podkreśla, że w polskiej polityce jest bardzo mało chęci do zwierania kompromisów.

Zdaniem dziennikarza, bez względu na rozwój wypadków, Prawo i Sprawiedliwość powinno ze sprawy wyciągnąć wnioski. Bo jak pokazuje najnowszy sondaż publikowany w dzisiejszej "Rzeczpospolitej", większość Polaków dostrzega w obecnej sytuacji zagrożenia dla demokracji. - Prawo i Sprawiedliwość straciło tą sprawą bardzo dużo zaufania. Strzelili sobie w stopę i będzie bardzo trudno zmyć fatalne wrażenie - ocenił Jarosław Gugała.

TOK FM PREMIUM