Kosiniak-Kamysz ma fortel dla "październikowych sędziów" TK. "Ślubowanie złożyć notarialnie"

- Wizyta u notariusza i na poczcie - Władysław Kosiniak-Kamysz radzi to sędziom Trybunału, których od dwóch miesięcy nie chce zaprzysiężyć prezydent Duda.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Pani premier podjęła decyzję o opublikowaniu wyroku TK, a prezydent Duda zapowiedział, że nie przyjmie ślubowania od sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. I co? - pytała swojego gościa Janina Paradowska.

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, proponuje, by sędziowie, którzy od października czekają na "niezwłoczne" ślubowanie, udali się do notariusza. - Powinni pójść do notariusza, podpisać się pod ślubowaniem i wysłać to do pana prezydenta. A następnego dnia przyjść do pracy w Trybunale Konstytucyjnym - mówił Kosiniak-Kamysz.

- Ci sędziowie nie powinni się przejmować. Wyrażając zgodę na kandydowanie, stawili się do dyspozycji TK i powinni niezwłocznie złożyć ślubowanie - mówił poseł PSL.

Kamysz przypomniał, że festiwal oczekiwania na publikację wyroku miała miejsce w czasach II Rzeczpospolitej, po zamachu majowym.

DOSTĘP PREMIUM