Mieszkańcy Lublina "ofiarami promocji homoseksualizmu i ideologii LGBT"? ''To testy ekranów''

Trwają testy techniczne fasady multimedialnej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ludzie oburzają się na "promocję homoseksualizmu".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTo brzmi jak absurdalny żart, ale jest prawdą. Lokalna gazeta w Lublinie pisze, że ludzie narzekają na to, że kolory tęczy na budynku Centrum Spotkania Kultur "promują LGBT i homoseksualizm". Do "Dziennika Wschodniego" list napisał czytelnik z Chełma, któremu nie spodobała mu się tęczowa iluminacja. Kolejni komentatorzy dopatrywali się "promocji homoseksualizmu" i "ideologii LGBT". "Lokalne media są zasypywane pytaniami i żądaniami wyjaśnień dotyczącymi kosztów - podkręca jeszcze sprawę jeden z prawicowych portali.

Ewa Dados Jabłońska, rzeczniczka Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, kiedy pytamy o sprawę wzdycha i powtarza kolejny raz, że to, co mogli obserwować mieszkańcy Lublina to nie tęcza, a efekt testów, jakie przeprowadzała firma montująca instalację. - Zajmujemy się kulturą i sztuką, a nie żadną ideologią - mówi w rozmowie z nami.

Zapewnia, że Centrum nie miało ani telefonów, ani maili z protestami ws. ''promocji homoseksualizmu''.

 

Ekrany na centrum mają służyć prezentacjom artystycznym i okolicznościowym - np. podczas świąt państwowych ma być wyświetlana biało-czerwona flaga.

To już kolejny w ostatnich dniach incydent z "promowaniem" homoseksualizmu - niespełna tydzień temu Ministerstwo Ochrony Środowiska usunęło spot o segregacji śmieci. Powodem jest to, że jedną z osób, która się w nim pojawiała jest gej, Maciej Nowak, znany krytyk teatralny i kulinarny. Sprawę wyśmiano, od decyzji ministerstwa dystansowali się nawet niektórzy politycy związani z PiS.

DOSTĘP PREMIUM