Bp Lityński: Słowa rtm. Pileckiego są życiodajnym nawozem dla współczesnego pokolenia Polaków

- "Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego narodu" - przypominał słowa Witolda Pileckiego bp Tadeusz Lityński podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Duchowny podkreślał, że "żołnierze niezłomni są inspiracją i pokazują, że w świecie w którym brakuje wyższych wartości, oni reprezentują całe ich spektrum".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Dzisiaj, spoglądając na krzyż, pragniemy pamiętać, że na naszą wolność dzisiaj i postawę patriotyczną młodych ludzi mają wpływ Żołnierze Wyklęci - mówił w homilii biskup Tadeusz Lityński. Msza święta była częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się 28 lutego w Zielonej Górze.

- Myślę, że życiodajnym nawozem dla współczesnego pokolenia Polaków mogą stać się słowa rotmistrza Pileckiego, który żonie i dzieciom zostawił ważne przesłanie: "Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem" - mówił bp Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Zaznaczył, że "dla młodego pokolenia i dla nas tu obecnych żołnierze niezłomni są inspiracją i pokazują, że w świecie w którym brakuje wyższych wartości, oni reprezentują całe ich spektrum". - I to przyciąga młodzież: szlachetność i bezkompromisowość podążania za wyznawanymi ideałami - podkreślił Lityński.

TOK FM PREMIUM