"Osiągnięcia PiS godne baśniowych siłaczy: trolli, ogrów, paszczaków"

"Wysokie sondażowe poparcie dla PiS i prezydenta Dudy wskazywałoby, że całe to jęczenie opozycji, drwiny mediów, gigantyczne marsze KOD, krytyka ze strony Europy i Ameryki, spływają po wyborcach PiS jak woda, powiedzmy, po gęsi" - pisze w felietonie Jerzy Baczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Redaktor naczelny "Polityki" szczerym podziwem darzy dokonania Prawa i Sprawiedliwości. Bo jak podkreśla, "kierunek, tempo i styl" rządów PiS przerosły to, co można było wyobrazić sobie w najczarniejszych snach.

"Żeby w tak krótkim czasie zepsuć stosunki ze wszystkimi najważniejszymi sojusznikami, zdewastować budowany latami, imponujący światu, wizerunek Polski; połamać konstytucję, przerobić media publiczne na narzędzie prostackiej propagandy; doprowadzić Polaków na skraj (życzenie: oby zimnej) wojny domowej; wyrzucić z pracy setki ludzi; obsmarować i obrazić miliony - to prace godne baśniowych siłaczy, jak na przykład trolle, ogry czy paszczaki" - ocenia Jerzy Baczyński.

500 zł czyni cuda?

Prawo i Sprawiedliwość z licznych obietnic wyborczych spełniło - zdaniem szefa "Polityki" - tylko jedną. I zaraz zaczną się wypłaty 500 zł.

"Na razie, jak mówią różni politolodzy i co także podkreślają działacze PiS, "500 zł załatwia wszystko". Podobno za 500 zł Polacy chętnie oddadzą w ręce władzy Trybunał, media, sędziów, prokuratorów, całą tę, tak wykpiwaną przez nową lewicę i starą prawicę, demokrację proceduralną. Prawda to czy nie? - oto najważniejszy zakład dzisiejszej Polski" - uważa Baczyński.

Na razie - jak pokazują sondaże - 500 zł robi swoje. Bo i PiS i prezydent niespecjalnie tracą w sondażach.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM