"Mając na uwadze pewne kontrowersje..." Biskupi precyzują stanowisko ws. aborcji

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin w imieniu Episkopatu napisał list, w którym popiera całkowity zakaz aborcji. Jednocześnie jednak sprzeciwia się karaniu kobiet, które dopuściłyby się "'zabicia' swojego nienarodzonego dziecka"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Pod koniec marca Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła list ws. ochrony życia , w którym biskupi wezwali do zaostrzenia prawa aborcyjnego, sprzeciwiając się kompromisowi z 1993 r.

Niedawno pojawił się budzący kontrowersje projekt instytutu Ordo Iuris , który przewiduje całkowity zakaz aborcji. Wywołało to sprzeciw środowisk kobiecych, odbyły się dwie duże manifestacje . Solidarność wyraziły również kobiety z całego świata .

Ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, przekazał w niedzielę stanowisko Episkopatu w sprawie aborcji. O sprawie napisał Polsat News .

"Mając na uwadze pewne kontrowersje ks. abp Stanisław Gądecki, ks. bp Artur Miziński, ks. abp. Henryk Hoser i ks. bp Jan Wątroba przekazali dyrektorowi KODR swoją opinię, w której jednoznacznie opowiedzieli się za całkowitą ochroną życia dziecka. Sprzeciwili się jednocześnie propozycjom prawnym, które postulują odpowiedzialność karną kobiety, która dopuściłaby się zabicia swojego nienarodzonego dziecka" - napisano w liście.

Jednocześnie biskupi popierają "wszelkie działania duchowe, medialne i prawne zmierzające do całkowitej ochrony życia ludzkiego, a przez to do eliminacji z prawodawstwa polskiego trzech istniejących wyjątków, kiedy to można zabić dziecko nienarodzone".

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM