Piłka grozi: Katolicy powinni wycofać poparcie dla PiS, jeśli zablokuje całkowity zakaz aborcji

"Kwestia ochrony życia to kwestia moralnej wiarygodności PiS" - mówi w "Rz" Marian Piłka. Wiceszef Prawicy RP ocenia, że stanowisko liderów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie całkowitego zakazu aborcji "budzą wątpliwości i niepokój". Sugeruje, że odrzucenie projektu może mieć dla partii poważne konsekwencje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Stwierdzenie, że ochrona życia jest sprawą światopoglądową, to próba skierowania debaty na ten temat na fałszywe tory. Dlatego też stwierdzenia premier Beaty Szydło mówiącej, że nie jest to sprawa państwa, są fałszywe" - mówi Marian Piłka w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wg wiceszefa Prawicy RP, zwolennicy zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych są nie tylko w klubie Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem Piłki, za całkowitym zakazem aborcji jest też "większość posłów klubu Kukiz'15 i PSL".

Były lider ZChN nie ma wątpliwości, że katolicy powinni uzależniać poparcie dla PiS od rezultatów batalii o całkowity zakaz aborcji.

"I opinia katolicka powinna być gotowa do cofnięcia wyborczego poparcia w przypadku działań tej partii zmierzających do zablokowania prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Kwestia ochrony życia to kwestia moralnej wiarygodności PiS" - stwierdził Marian Piłka w rozmowie z "Rz".

Kaczyński łagodniej ws. całkowitego zakazu aborcji: Trzeba przyjąć rozwiązanie, które będzie życie i zdrowie matek>>>

TOK FM PREMIUM