"Kaczyński skuteczny, jeśli chodzi o zdobycie władzy, skrajnie nieudolny, jeśli chodzi o jej sprawowanie"

Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM przytaczała wywiad z Aleksandrem Smolarem. - Niektórzy ministrowie spoglądają wyłącznie na Nowogrodzką, traktując panią premier jak buchaltera - powiedział "Newsweekowi" politolog.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Jarosław Kaczyński okazał się skutecznym politykiem, jeśli chodzi o zdobycie władzy, ale skrajnie nieskutecznym, nieudolnym i w tym sensie niestety szkodliwym dla Polski, nie tylko dla własnej partii, jeśli chodzi o sprawowanie władzy - mówiła Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM. Taki wniosek nasunął jej się po przeczytaniu wywiadu, jakiego tygodnikowi "Newsweek" udzielił Aleksander Smolar.

W rozmowie szef Fundacji Batorego odpowiedział również na pytanie, dlaczego Polska "odpycha zagranicznych partnerów i instytucje". - Mamy niesformalizowany ośrodek władzy, który nie ponosi odpowiedzialności za decyzje - mówił Smolar. - Mam oczywiście na myśli Jarosława Kaczyńskiego. On jest w stanie wypowiedzieć dowolną opinię, co destabilizuje politykę prowadzoną przez oficjalne władze. Nie istnieje nawet koordynacja działań w rządzie. Niektórzy ministrowie spoglądają wyłącznie na Nowogrodzką (biuro PiS - przyp. red.), traktując panią premier jak buchaltera - dodał politolog.

Cały wywiad ze Smolarem w aktualnym wydaniu tygodnika "Newsweek" .

TOK FM PREMIUM