Makowski: Opozycja powinna wspierać słuszny protest pielęgniarek

"Doskonale wyobrażam sobie świat bez rekinów finansjery, ale nie wyobrażam sobie świata bez pielęgniarek, pielęgniarzy i salowych" - pisze na blogu Jarosław Makowski. Filozof uważa, że opozycja powinna stanąć po stronie protestujących. Nie tylko z e względu na słuszność postulatów, ale także fakt, że "są zastraszane I poniżane".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Dziś opozycja musi pokazać, że jeśli poważnie myśli o przejęciu władzy, to nie po to, by powtarzać obojętność wobec zawodów związanych ze służbą publiczną, jak to miało miejsce w przeszłości. Ludzie ci wiedzą, że ich praca jest nisko płatna lub całkowicie bezpłatna (np. gospodynie domowe). Tym jednak, co trzyma ich w pracy nie są ani zarobki, ani prestiż. To raczej przekonanie, że ich praca jest ważna dla nich samych, jak również niezbędna społecznie" - ocenił Jarosław Makowski.

Strajkiem pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka nie zainteresował się do tej pory minister zdrowia. Zdaniem filozofa i teologa, Konstanty Radziwilłł "zdradza radosną obojętność" wobec protestujących.

Minister ma we wtorek - po blisko tygodniu od rozpoczęcia strajku - przedstawić posłom informację, na temat sytuacji w CZD.

Makowski nie ma wątpliwości, że cała opozycja - także KOD - powinna stanąć po stronie protestujących. "Tym bardziej, gdy pielęgniarki są zastraszane, bo grozi się zlikwidowaniem placówki. Są poniżane, gdyż drukuje się "kwity", z których wynika, że zarabiają kokosy" - napisał na blogu.

W niedzielę zerwano kolejną turę rozmów między protestującymi i dyrekcją szpitala. Nie wyznaczono daty wznowienia negocjacji.

TOK FM PREMIUM