"Nie ma usprawiedliwienia dla zabijania z nienawiści"

"Bycie homoseksualistą w żadnym kraju zachodnim nie jest dziś przestępstwem. W sensie antropologii i prawa są oni równi osobom niehomoseksualnym. Kto uważa inaczej, umieszcza się poza współczesną cywilizacją zachodnią. W Orlando doszło do aktu współczesnego barbarzyństwa" - pisze na blogu Adam Szostkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Publicysta "Polityki" nie ma wątpliwości, że masakra w której zginęło 49 osób, to przyczynek do dyskusji nie tylko na temat dostępności do broni w Stanach Zjednoczonych. Rozmawiając o wydarzeniach z Orlando nie można pominąć problemu nienawiści.

"Bycie homoseksualistą w żadnym kraju zachodnim nie jest dziś przestępstwem. W sensie antropologii i prawa są oni równi osobom niehomoseksualnym. Kto uważa inaczej, umieszcza się poza współczesną cywilizacją zachodnią. W Orlando doszło do aktu współczesnego barbarzyństwa. Nie trzeba być aktywistą równouprawnienia osób homoseksualnych, by stanąć w obronie ich praw jako ludzi i obywateli. Tego należy oczekiwać nie tylko od władzy państwowej i organów ścigania, prawników i działaczy, ale też chrześcijan i muzułmanów, szczególnie od ich duchownych" - napisał Adam Szostkiewicz.

Zdaniem dziennikarza, duchowni największych religii nie powinni tolerować wśród wiernych "nienawiści do osób homoseksualnych tylko dlatego, że mają inną orientację seksualną".

DOSTĘP PREMIUM