Celiński: Pyzik, niemądry, obnaża istotę ustroju budowanego przez partię PiS

"Piotr Pyzik dodał nową wartość sejmowej ekspresji. Jego wyniesiony ku opozycji środkowy palec osiąga niezdobyte dotąd przez PiS szczyty argumentacji za dobrą zmianą. Pyzik ma szczególne prawo wytyczać szlak. Jest najszlachetniejszym katolickim polskim pisowskim patriotą. Credo zapisane szczerym, patriotycznym, polskim językiem na własnej stronie posła to poświadcza" - komentuje na blogu Andrzej Celiński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdaniem byłego posła, o tym, że poseł Pyzik pokazał w Sejmie opozycji środkowy palec trzeba pisać. Choć dla wielu to nobilitowanie polityka Prawa i Sprawiedliwości.

"Odrzucam taki pogląd. Daruję sobie też użycie dowolnego oksymoronu, jaki mógłbym przeciwstawić związkowi dwóch słów: "Pyzik" i "nobilitacja". Piszę o Pyziku, bo on, niemądry, obnaża istotę ustroju budowanego przez partię Prawo i Sprawiedliwość" - ocenił Andrzej Celiński na blogu.

Na czym to polega? "Sejm? A po co nam Sejm? Opozycja? TAK. Oczywiście. Ale to my napiszemy dla niej partyturę. Prawo? Jak najbardziej. Jeśli wyraża naszą wolę. Trybunał? TAK. Ale wola polityczna przed prawem. Kto tego jeszcze nie pojmuje? Ile więcej trzeba?" - pyta.

Poseł Pyzik zasłynął pokazując, podczas nocnych obrad Sejmu z czwartku na piątek, środkowy palec posłom opozycji. Gest wywołał oburzenie opozycyjnych posłów, ale koledzy partyjni posła Pyzika wzięli go w obronę.

Rzeczniczka klubu PiS tłumaczyła wytrwale dziennikarzom, że owszem jej kolega pokazał gest powszechnie uznawany za obraźliwy, ale zrobił to... bo zmusiła go do tego opozycja. Swoją agresją i chamstwem.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM