"Cynizm i obłuda. Dlaczego Duda, Waszczykowski, Błaszczak nie apelują ws. wydarzeń w Polsce?"

"Ksenofobia i nietolerancja dotyka nie tylko Polaków na Wyspach. Dotyka ona także imigrantów w Polsce. Nie ma ofiar lepszych i gorszych. W demokratycznym państwie prawo powinno ich chronić tak samo jak etnicznych Polaków. A nasze Kościoły ze swej strony powinny przyłączyć się do potępienia przypadków ksenofobii i nietolerancji" - pisze na blogu Adam Szostkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Publicysta "Polityki" ostro krytykuje prezydenta i ministrów za brytyjską ofensywę, po atakach na Polaków: wizytę ministrów Błaszczaka i Waszczykowskiego na Wyspach i apele prezydenta do zwierzchników tamtejszych kościołów.

I pyta, dlaczego władze nie reagują tak ostro, gdy w Polsce dochodzi do ataków na tle ksenofobicznym. Nie tylko na imigrantów, ale także na polskich obywateli. "Nie ma ofiar lepszych i gorszych" - podkreśla Adam Szostkiewicz.

Zdaniem publicysty, to nasze władze nie reagują na ataki do których dochodzi w Polsce, "obniża rangę apeli pana Dudy" i ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwości.

"Nie może być podwójnej miary: tolerancja i ochrona praw Polaków na Wyspach, brak tolerancji i ochrony praw imigrantów o ,"złym pochodzeniu" w Polsce. Dlatego gest prezydenta wydał mi się w sumie posunięciem propagandowym, pozbawionym realnej treści, podobnie jak londyńska wizyta dwóch ministrów. Nie można apelować o tolerancję i protestować przeciwko ksenofobii u innych, a nie robić nic w tej samej sprawie u siebie. Takie apele to cynizm i obłuda" - pisze na blogu Szostkiewicz.

"Rząd nie udźwignął presji. Jak dojdzie do kolejnych ataków, to wyśle na Wyspy policję?" - Wróbel krytycznie o reakcji rządu na ataki na Polaków>>>

TOK FM PREMIUM