Szułdrzyński: PO popełnia samobójstwo na raty

"Grzegorz Schetyna, stoi przed najważniejszym testem w całej swojej politycznej karierze. Odziedziczył PO z trupami w szafie, których zapewne się nie spodziewał" - ocenia Michał Szułdrzyński. Publicysta "Rz", jest przekonany, że jeśli w wyniku afery reprywatyzacyjnej prezydent Warszawy "pójdzie na dno" pociągnie za sobą całą PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Według Szułdrzyńskiego, Platforma Obywatelska i jej lider znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji. "Schetyna chce być lojalny wobec Gronkiewicz-Waltz - bo wszak sama Platforma uczyniła ze stolicy swój bastion i dziś trudno byłoby przekonać wyborców, że formacja ta nie ponosi odpowiedzialności za to, co się działo w Warszawie" - ocenia publicysta.

Jednak wspieranie prezydent stolicy może doprowadzić do zatopienia całej partii. "Z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia" - napisał Michał Szułdrzyński.

Na razie Platforma Obywatelska i Gronkiewicz-Waltz zdecydowali się na poświęcenie dwóch wiceprezydentów. Do władz Warszawy wszedł długoletni poseł PO z Gorzowa - Witold Pahl.

Zdaniem Szułdrzyńskiego, dotychczasowa taktyka PO jest fatalna. Bo zasłanianie się Prawem i Sprawiedliwością sukcesów nie przyniesie. "To nie PiS kazał stołecznym urzędnikom wydawać zgodę na fikcyjne reprywatyzacje, to nie PiS też ujawnił ten skandal" - podkreśla publicysta "Rzeczpospolitej".

TOK FM PREMIUM