"PiS był dla dużej części katolickiej opinii partią moralnej wyższości. Dziś jest tylko partią cynicznych moralistów"

"Kto radykalizmem moralnym wojuje, ten od tegoż radykalizmu może zginąć" - pisze na blogu Jarosław Makowski. Zaznacza, że po odrzuceniu ustawy Ordo Iuris od PiS odwróciła się część katolickiej opinii publicznej.

Dla sporej części opinii katolickiej do piątku "PiS jawił się jako partia moralnej wyższości" - pisze Jarosław Makowski na swoim blogu. "Kiedy jednak przyszedł sprawdzian, kiedy trzeba było zagłosować za radykalnym projektem antyaborcyjnym, który nie wykluczał karania kobiet za aborcję, PiS się zakiwał" - dodaje.

Według publicysty, politycy partii rządzącej "w dużym stopniu swoją legitymizację polityczną czerpali z głoszenia wszem wobec, że są 'moralnymi atletami'". I z głoszenia, że PiS "gardzi politycznym pragmatyzmem", a za ważne uważa wartości - "pisowskie, czyli nacjonalistyczno-katolickie".

"Ostrze moralnej wyższości"

"Kto radykalizmem moralnym wojuje, ten od tegoż radykalizmu może zginąć" - ostrzega Makowski."PiS wojował ze swoimi politycznymi przeciwnikami mieczem, który miał ostrze moralnej wyższości. Dziś chłostany jest przez swoich wczorajszych zwolenników tym samym mieczem" - podkreśla.

Jego zdaniem bowiem, "elektorat religijnej prawicy czuje się przez Jarosława Kaczyńskiego oszukany". "PiS w ich oczach jawił się jako partia moralnej wyższości. Ale dziś jest tylko partią cynicznych moralistów" - konkluduje publicysta.

Cały tekst można przeczytać na blogu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (91)
"PiS był dla dużej części katolickiej opinii partią moralnej wyższości. Dziś jest tylko partią cynicznych moralistów"
Zaloguj się
 • rownowaznik

  Oceniono 40 razy 12

  Wy tempe matasy. Nawet jeżeli żelazny elektorat oleje pis, to czy Wy głuptaki liczycie, że zaczną głosować na sld, nowoczesna, po, a może onr i inne takie tam gówna ? Nie rozumiecie tego, i nigdy nie zrozumiecie, dlatego następne wybory to też będzie Wasza klęska.

 • tom_58

  Oceniono 40 razy 12

  Kiedyś wiosną, będąc na spacerze z psem, słyszę metaliczny stukot. Raz za razem. Aż uszy bolą. Wychodzę z lasku, patrzę, a na słupie oświetleniowym siedzi dzięcioł i napiernicza w rurę.
  Przejeżdżam po pół godzinie, ale już cicho.
  A Makowski napiernicza nadal!
  /:-)))

 • Oceniono 13 razy 11

  PiS nie jest partią katolicką. PiS chce nią być. Podobnie polski kościół. Chce szerzyć wiarę. Tylko jej nie rozumie.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 84 razy 10

  PiS się wali, sekta z Czerskiej się cieszy. Ma wyjść nowy sondaż, w którym PiS ma już tylko 10% - sondaż przygotuje IBRiS.
  Alternatywą jest Ryszard Petru na Rubikoniu (70% poparcia), wściekłe feministki - aborcjonistki (50% poparcia) i partia Razem (10% poparcia). Jak wy to wszystko pożenicie, czy też poukładacie w związek partnerski?

 • szpung

  Oceniono 22 razy 8

  Coz mozna po przeczytaniu tego typu wyznan i przemyslen niejakiego makowskiego perfidia i cynizm posuniete do granic perwersji. Wiara w tego typu machiaweliczne zagrania uda sie PIS usunac od wladzy jest z gory skazana na porazke podobnie jak wiara iz elektorat PIS to jakas ciemna masa w gumofilcach berecie i waciaku.

 • Pisul Maximus

  Oceniono 58 razy 8

  Ludzie są inteligentni no może nie dla tej gazety? Prawda taka że ludzie wiedzą że 20 lat temu zawarto kompromis. A kto złamie kompromis otwiera puszkę Pandory. I po otwarciu za chwile zamiast zakazania aborcji jest aborcja na życzenie. Dlatego Pis nie chciał się w to bawić i na szczęście grupa Pro Life złożyła projekt obywatelski a nie pis zmianę ustawy.

  Oczywiście szczujnie, gadzinówki i opozycja (o ile ten kabaret można tak jeszcze nazwać) próbowały wmówić w mediach że winny pis. A Pis dał pstryczka w nos PO i .N i motywując konfliktem i podziałami opowiedział się za kompromisem i projekt odrzucił.

  Kopacz i Myszka Agresorka zgłupiały. Latały po sejmie jak kot z chorym pęcherzem . Kaczuszka to genialny strateg. Upiekł 2 a może i 3 pieczenie po swojej myśli i pokazał fałsz i obłudę PO dla której w 24h po proteście nie liczyło się już zdrowie kobiet a trwanie sporu i kłótni. Bo przypomnę PO i N chciały konfliktu:

  - połowę paćdziernika,
  - listopad
  - grudzień
  - i dopiero w połowie stycznia debatować w sejmie! PO zaliczacie kolejny strzał w kolanka i to oba :)

 • pernyk

  Oceniono 8 razy 6

  Fantastyczna wiadomość

 • jan12121

  Oceniono 6 razy 2

  A cóż to za "prawica", która chce własności państwowej, tępi prywatyzację, sponsoruje kogo się da, nie ma żadnego etosu prawdy i uczciwości i ewidentnie działa na rzecz Rosji. To normalni narodowi socjaliści, z czymkolwiek to się nie kojarzy (i słusznie!). Wsparcie PiS ma z zupełnie inaczej definiowanej grupy społecznej - niezbyt wykształconej masy z małych miast i wsi, wspartych przez cwaniaków wielkomiejskich, którzy zawsze przy władzy się pożywią.

 • ludpracujacy

  Oceniono 6 razy 2

  recepta na szybkie zaśnięcie - liczę latarnie i szubienice, na których wiszą pisiory i pisuardessy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX