Kto będzie szefem TVP? "Kurski to patriota PiS po przejściach, Kaczyński ma do niego słabość"

- Jego życie zawodowe zależy od Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje się, że pozostanie szefem TVP - mówił Jacek Nizinkiewicz w Poranku Radia TOK FM. - Założyłem się o to z Czabańskim, więc to w moim interesie - żartował.

- Najbardziej podoba mi się historia, jak Jacek Kurski zabiegał w dawnych czasach o względy Krzysztofa Czabańskiego - mówiła Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM. - W czasie szczytu NATO w "Wiadomościach" pokazał się materiał, z którego wynikało, że wejście do NATO wymyślił Czabański - dodała.

- Było to oparte na artykule z "Tygodnika Solidarność", Kurski osobiście poinstruował Marzenę Paczuską, jak ma to skonstruować - opowiadała Wielowieyska.

"Patriota PiS po przejściach"

- Kurski jest patriotą PiS po przejściach - mówił Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej", przypominając epizod, kiedy polityk opuścił szeregi partii i zaangażował się w tworzenie Solidarnej Polski. - Jego życie zawodowe zależy od Jarosława Kaczyńskiego, a on ma słabość do Kurskiego. Wydaje się, że pozostanie szefem TVP - wyrokował publicysta.

- Założyłem się z Czabańskim, że Kurski zostanie szefem TVP, więc jest to w moim interesie - żartował Nizinkiewicz.

 

DOSTĘP PREMIUM