Szkoła Rydzyka wygrała konkurs Min. Sprawiedliwości. Za 3 mln zł przeszkoli pracowników prokuratur i sądów

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przeprowadzi program szkoleń m.in. dla rzeczników prasowych sądów i prokuratur. Szkolenie dot. kontaktów z dziennikarzami i wystąpień medialnych ma objąć też prezesów i wiceprezesów sądów oraz szefów prokuratur.

Założona przez o. Tadeusza Rydzyka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wygrała konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości na dofinansowanie szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury. Budżet zlecenia wynosi 3 mln zł. O sprawie napisał portal Wirtualnemedia.pl.

Uczelnia przygotuje i przeprowadzi program szkoleń m.in. dla rzeczników prasowych sądów i prokuratur w zakresie pełnienia tych funkcji. Ponadto przeszkoli prezesów i wiceprezesów sądów oraz szefów prokuratur i ich zastępców w zakresie kontaktów z dziennikarzami i wystąpień medialnych.

85 proc. dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego

Szkolenia mają się skupić na praktycznej części, obejmującej trening wystąpień medialnych i warsztaty redakcyjne. Wziąć w nich udział ma minimum 800 osób. Szkolenie jednej osoby może zatem kosztować maksymalnie 3750 zł.

Konkurs ogłosiło Ministerstwo Sprawiedliwości pod koniec lipca. Wpłynęło do niego 12 zgłoszeń, z których po weryfikacji formalnej pozostało 10, a pięć spełniło kryteria merytoryczne. 85 proc. dofinansowania pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, reszta z budżetu Skarbu Państwa.

DOSTĘP PREMIUM