"Pojednanie? Dziękuję, poczekam..." - Passent odpowiada na apel prezydenta

"Czy przyjmujecie propozycje pojednania z tymi, którzy: Mają Was za obywateli drugiego sortu? Mają Was za komuchów i złodziei? Szerzą wiarę w zamach smoleński? Szczują na sędziów i sądownictwo?" - pyta na blogu Daniel Passent. W czasie obchodów Święta Niepodległości prezydent zaapelował o pojednanie. I wspólne uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Prezydent Duda zapowiedział przygotowanie specjalnej ustawy z okazji rocznicy. Andrzej Duda chce - między innymi - by o kształcie rocznicowych obchodów decydował komitet, w skład którego mieliby wchodzić nie tylko przedstawiciele wszystkich partii politycznych. Ale także tych, które startując w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyły co najmniej 3 proc. głosów. To m.in. partia Razem i KorWin.

Daniel Passent jest sceptyczny. Apel prezydenta nie przekonał go.

"Czy przyjmujecie propozycje pojednania z tymi, którzy: Mają Was za obywateli drugiego sortu? Mają Was za komuchów i złodziei? Kłamią, że rok temu wasza ojczyzna była w runie? Szerzą wiarę w zamach smoleński? Szczują na sędziów i sądownictwo? Kierują 6-latki zamiast do szkoły - pod mamine spódnice. Ja bym poczekał, a Wy?" - pisze na blogu publicysta "Polityki". A zarzutów, jakie stawia rządom PiS, jest w sumie kilkadziesiąt.

Zamaskowani uczestnicy Marszu Niepodległości spalili ukraińską flagę>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM