"Pani wciska ludziom ciemnotę!" - w Sejmie o reformie edukacji. Min. Zalewska obiecuje, opozycja krytykuje

- Polski nauczycielu, bądź spokojny - apelowała z sejmowej mównicy min. Anna Zalewska. Szefowa MEN zapewnia, że zwolnień nie będzie i obiecuje "kilka tysięcy etatów" dla nauczycieli. Zapowiedziała, że MEN przygotował "900 mln zł na dostosowanie" szkół do nowych wymogów. Reformy nie chce PO< Nowoczesna, PSL i posłowie z koła Europejskich Demokratów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W Sejmie o reformie edukacji. Długa lista zarzutów pod adresem min. Zalewskiej>>> - Pani wciska ludziom ciemnotę! - podsumowała b. minister edukacji Krystyna Szumilas z PO. I apelowała, by min. Zalewska i cały rząd posłuchali głosu przeciwników zmian w edukacji.

Według szefowej MEN, krytyka jej pomysłów bierze się stąd, że "mamy do czynienia w wielu przypadkach z dezinformacją o zmianach w edukacji".

Przeciwko reformie protestowano nie tylko w Sejmie. W czasie debaty przed budynkiem parlamentu trwała pikieta, w której wzięło udział około stu osób.

Krytyka pod adresem min. Anny Zalewskiej nie podobała się jej partyjnym kolegom. - Większość wypowiedzi opozycji nadaje się do komisji etyki poselskiej - ocenił poseł Andrzej Gawron.

DOSTĘP PREMIUM