Hartman i jego "życzenia" dla Radia Maryja: Dla katolików ze świata jesteście nędzną podróbką średniowiecznego wykopaliska

"Wasza religia nie jest żadnym chrześcijaństwem" - pisze Jan Hartman na swoim blogu. "To jakaś mała nacjonalistyczna schizma, oparta na poczuciu wspólnoty w pysze i wyższości wobec wszystkich innych oraz zakłamanym, szowinistycznym wizerunku matki Jezusa" - dodaje filozof.

Na swoim blogu Jan Hartman składa Radiu Maryja życzenia z okazji 25. urodzin. Filozof życzy rozgłośni Tadeusza Rydzyka m.in. bojaźni Bożej, opamiętania, pokory wobec Żydów czy poznania zasad chrześcijaństwa.

"Dla katolików ze świata jesteście jakąś nędzną podróbką średniowiecznego wykopaliska - wstydem i żenadą" - pisze Hartman. Jego zdaniem Radio Maryja "ryje" pod Kościołem. "Mnie nawet to cieszy, bo nie udaję przyjaciela tej ofiarami słynącej instytucji, ale Was prowadzi do piekła" - dodaje publicysta.

"Wasza religia nie jest żadnym chrześcijaństwem"

Hartman uważa, że nawet "milion ateistów nie jest w stanie tyle zaszkodzić katolicyzmowi, co jeden pseudokatolik Rydzyk i jego klakierzy". I stwierdza, że gdyby wierzył w szatana, szukałby go właśnie w Toruniu.

"Wasza religia nie jest żadnym chrześcijaństwem" - grzmi filozof. Jego zdaniem, "to jakaś mała nacjonalistyczna schizma, oparta na poczuciu wspólnoty w pysze i wyższości wobec wszystkich innych oraz zakłamanym, szowinistycznym wizerunku matki Jezusa, z której niemalże zrobiliście już Polkę, katoliczkę, i to taką z 'Waszych'".

"Bójcie się Boga i piekła, które stworzył dla cynicznych pyszałków bardziej niż dla kogo innego" - kończy swój tekst Hartman.

TOK FM PREMIUM