''Nie opozycja kładła się pod samochodami. To bezradni ludzie krzyczeli: będziesz siedzieć!'' [WIDEO]

Sławomir Sierakowski i jego interpretacja weekendowych wydarzeń przed Sejmem.

Publicyści w Poranku Radia TOK FM spierali się protesty. - To nie opozycja się kładła pod samochodami, to zwykli ludzie krzyczeli do rządzących: ''będziesz siedzieć''. PiS wywołuje u ludzi determinację i gniew, którzy bierze się z bezradności. To się nakręca. PiS bez powodu poszedł na bezsensowną wojnę. Dał drugie życie KOD-owi, zjednoczył opozycję - wyliczał Sierakowski, szef ''Krytyki Politycznej''.

Przypomniał Kaczyńskiemu, że prowadząc politykę konfliktowania ludzi przegrywał wybory. - To jest polityk niewybieralny, którego trzeba chować na czas kampanii. Kaczyński to jest najbardziej znienawidzony polityk, który może dostać maksymalnie te 30 proc. - emocjonował się Sierakowski.

 

 

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
''Nie opozycja kładła się pod samochodami. To bezradni ludzie krzyczeli: będziesz siedzieć!'' [WIDEO]
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 13 razy 9

  Ci ludzie już nie są tacy bezradni. Bezradni są samotni. Tłum, zwłaszcza tłum rosnący, i coraz bardziej zdesperowany jest niebezpieczny. Prezes wielkim opozycjonistą był i powinien o tym wiedzieć.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy 6

  Powiem tak, jestem przeciwny podpalaniu państwa, by obalić za wszelką cenę władzę.
  Ale Jarosław ze swoją świtą mniej pasuje do demokracji niż choćby Jaruzelski.
  Ten ostatni zrzekł się autorytaryzmu na korzyść demokracji. Poddał się krytyce i samokrytyce (ciągle przepraszał - spodziewałby się ktoś tego po Jarosławie?).
  Oddał się w ręce demokratycznych władz, które zachowywały się jak autorytarne, nie dopuszczając odmiennej optyki.
  Został orzeknięty bandziorem.
  Po tym fakcie mogli nastać w tym kraju ludzie jeszcze bardziej plugawi....

 • azteci

  Oceniono 8 razy 4

  Oj tam, oj tam. Pan Jarek - jako że spał do południa w pamiętną niedzielę - chciał zobaczyć jak było, więc jego przydupasy zorganizowały niewinną rekonstrukcję.

 • tlen69

  Oceniono 3 razy 3

  Prezes J.Kaczyński unika zadawania pytań przez posłów i dziennikarzy. Unika spotkań ze społeczeństwem. Ma tylko swój pisowski KLAN. PYTAM Jak bezbronny obywatel ma realizować prawa do dialogu z władzą ( J.K. ma wpływ na prezydenta, premier i politykę). Wobec takich zachowań prezesa obywatele z bezsilności i bezradności z determinacją domagali się swoich praw zgodnie z konstytucją, na którą przysięgał .
  Art. 104.
  1. Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

  2. Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:
  "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."
  3. Odmowa złożenia ślubowania oznacza zrzeczenie się mandatu.
  Analizując ten artykuł konstytucji, rozumowanie jest jedno. Jeżeli poseł ŁAMIE PRZYSIĘGĘ, TO TAK JAKBY ODMÓWIŁ ŚLUBOWANIA. TO OZNACZA -  ZRZECZENIE SIĘ MANDATU. Poseł Kaczyński winien złożyć mandat.

 • szpung

  Oceniono 8 razy -2

  No nie tacy zwykli to jednak dlugoletni zasluzeni funkcjonariusze sluzby bezpieczenstwa, mocno zdesperwowani wizja zycia za 2 tauzeny, za ktore jak wiadomo nie da sie wyzyc.

 • wlomat1

  Oceniono 3 razy -3

  Bezradni to byli ci których POprzednio sprzedawano jako ludzkie wkładki mięsne wraz z mieszkaniami przy "reprywatyzacjach".
  Albo ci którzy stracili dorobek życia w Aferze Amber Gold PO realnym wyprowadzeniu państwa w niebyt.
  Żałuję że oni nie wyszli na ulice i nie rozliczyli III-ciej RP PO całości >!>!>

 • ot48

  Oceniono 7 razy -3

  Kaczyński to jest najbardziej znienawidzony polityk, który może dostać maksymalnie te 30 proc. - emocjonował się Sierakowski.
  ---------------------------------------------------------------
  Lewica "idol polaków" jakoś nie dostała się do parlamentu.

 • 66kropek

  Oceniono 11 razy -7

  Wg pana kolegi Jacka żakowskiego ludzie krzyczący dokładnie to samo o HGW i jej mafii to obraz odradzającej się demokracji obywatelskiej co samo w sobie jest radosne i dające wiele nadziei na przyszłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX