Wielowieyska ostro do służb po wypadku Szydło: Jeśli jesteście pierdołami, to po prostu nie szarżujcie!

- Czy jest w Europie taki kraj, gdzie tylu najważniejszych dostojników, funkcjonariuszy państwa było narażanych na niebezpieczeństwo. Czy jest taki kraj? Ja takiego nie znam - tak sprawę wypadku z udziałem premier Szydło komentuje Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM.

W piątek wieczorem w Oświęcimiu rządowa kolumna trzech samochodów, w której pojazd premier jechał w środku, wyprzedzała na skrzyżowaniu fiata seicento. Jego 21-letni kierowca zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu. Uderzone w dok rządowe audi zjechało z drogi i wpadło na drzewo. W wypadku została poszkodowana premier oraz dwaj funkcjonariusze BOR-u, w tym kierowca. 

W przeglądzie prasy w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska zwróciła uwagę, że Polska jest wyjątkowym krajem w Europie pod względem liczby zdarzeń drogowych z udziałem najważniejszych osób w państwie. 

- Zacznijmy od premiera Millera i Aleksandry Jakubowskiej. Potem mieliśmy katastrofę CASY, potem mieliśmy straszną katastrofę smoleńską. Potem mieliśmy liczne wypadku za czasów PiS: prezydent Andrzej Duda (sparciała opona), wypadek w Izraelu (z udziałem premier Szydło), wcześniej mieliśmy narażenie na niebezpieczeństwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, które też było winą naszych BOR-owców - wyliczała dziennikarka.

To nasza brawura pod hasłem "zmieścisz się śmiało"

- Niech mi państwo powiedzą, czy jest w Europie taki kraj, gdzie tylu najważniejszych dostojników, funkcjonariuszy państwa było narażanych na niebezpieczeństwo. Czy jest taki kraj? Ja takiego kraju nie znam. Jest w tym coś przerażającego, bo to nie ma barwy partyjnej. Tylko jest to nasza brawura pod hasłem "zmieścisz się śmiało". Głupota, brak profesjonalizmu, niekompetencja, coś przerażające. Chciałoby się powiedzieć naszym drogim BOR-owcom i Żandarmerii Wojskowej tak: jeśli jesteście pierdołami to po prostu nie szarżujcie - mówiła w Poranku TOK FM Wielowieyska.

Po prostu się pozabijacie

- Rzadko cytuje tabloidy, ale dzisiaj jest takie hasło w "Fakcie": "Skończcie z amatorszczyzną, bo się pozabijacie". I faktycznie, po prostu się pozabijacie - podsumowała prowadząca.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (242)
Wielowieyska ostro do służb po wypadku Szydło: Jeśli jesteście pierdołami, to po prostu nie szarżujcie!
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 38 razy 28

  Jeśli zadziałały poduszki bezpieczeństwa, to w komputerze pokładowym jest zapisana prędkość z jaką w chwili wypadku jechał samochód..

 • plastus82

  Oceniono 34 razy 28

  Najgorsze jest to że jak kolumna jadąca 150km/h zabije dziecko przed szkoła na pasach to według PISbolszewickiego rozumowania wypadek będzie winą dziecka!

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 30 razy 26

  nie, nie pozabijają się, oni NAS pozabijają

 • dupajasi0

  Oceniono 26 razy 22

  Taki jeden od prawie 7 bredzi coś na temat zamachu a jednocześnie nie chce przyznać, że z podobnymi zamachami spotyka się regularnie każdy Polak. Z zamachami na logiczne myślenie i racjonalne działanie. Bo zamiast tego króluje u nas tumiwisizm połączony z ułańską fantazją, nie trzymaniem się procedur i myśleniem życzeniowym, że jakoś to będzie. Myślałem, że katastrofa smoleńska była tego ukoronowaniem. Ale nie. Nic się nie zmieniło. Dalej administracji państwa wydaje się, że są panami feudalnymi na włościach i wszystko zależy od nich. A tu taka kolejna niespodzianka, że prawa fizyki nie. ;-)

 • endrju1521

  Oceniono 39 razy 21

  Oni myślą, że są świętymi krowami

  namaszczonymi przez pomazańca bożego...

 • notremak

  Oceniono 22 razy 18

  Jacy panowie i pańcie (z piss), tacy słudzy (ze służb)...
  A pisich po wyborach ogarnął istny amok, już na nic się nie oglądają!

 • arvelli_net

  Oceniono 23 razy 17

  ... oligarchowie pisowscy w całej swej pogardzie dla prawa, dla życia innych ludzi zachwowują się jak despotyczni tyrani rodem z sovietów czy innej korei płn. Gdyby kolumna pani braoszki i jej małej armii ochroniarzy poruszała się klasyczną prędkością 50km/h w terenie zabudowanym to przy kolizji jadąc taką pancerną limuzyną i mając zapięte pasy, pani broszka byłaby po prostu nie zauważyła nawet zdarzenia! A tak to wyszło jak zwykle. Zastanawiające jest to że nie wyszła na autostradę w kapciach zawierzając się Bogu, przecież to i tak na jedno by wyszło! Zdrowia jej nie życzę jeno pomyślunku!

 • notremak

  Oceniono 22 razy 16

  Określenie "dostojnik" użyte odnośnie do groteskowych funkcjonariuszy pissu świadczy o tym, że red. Wielowieyska ma poczucie humoru.

 • grzegozrz

  Oceniono 21 razy 15

  Z calym szacunkiem, przyczyna wypadku Pana Prezydenta Andrzeja Dudy nie byla sparciala opona. Sparciala opona owszem, byla zalozona, ale wybuchla opona inna, nowa, ktora nie powinna byla zawiesc.
  Jak dla mnie, ktos z gory wysyla ostrzezenia "Oj nie podoba mi sie to, co robicie!". Niestety, grzech pychy oddala od Boga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX