Komentuj dzięki Mikrofonowi TOK FM. Nowa aplikacja dla słuchaczy radia

Wystartował "Mikrofon TOK FM" - projekt realizowany przez Grupę Radiową Agory w ramach Google Digital News Initiative Fund.

Od dziś - poniedziałku, 20 lutego - można korzystać z darmowej aplikacji mobilnej „Mikrofon TOK FM”, w której słuchacze radia TOK FM mogą nagrać i wysłać do radia swój komentarz w wersji audio. Aplikację, która powstała w ramach Google Digital News Initiative Fund, można pobrać ze sklepów Google Play oraz AppStore.

„Mikrofon TOK FM” to lekka i prosta w obsłudze aplikacja dla słuchaczy i komentatorów radia TOK FM, która umożliwia im nagrywanie własnych wypowiedzi, komentarzy i zgłoszeń, a następnie przesyłanie ich ze swojego smartfona wprost do redakcji.

Każde przesłane za pośrednictwem aplikacji nagranie (lub jego fragment) ma szansę zaistnieć w bieżących audycjach i serwisach informacyjnych radia TOK FM. Materiały przesłane przez użytkowników mogą być też punktem wyjścia do przedstawienia i omówienia na antenie radia nowych tematów reporterskich i dziennikarskich.

W aplikacji dostępna jest lista ważnych i aktualnych tematów, które są lub będą omawiane na antenie TOK FM. Na każdy z tematów można odpowiedzieć, nagrywając własny komentarz i wysyłając go do redakcji. Można też zgłosić redakcji radia własny temat.

Aplikacja mobilna „Mikrofon TOK FM” na systemy Android oraz iOS dostępna jest w sklepach Google Play oraz iTunes. Więcej informacji oraz pomoc dla użytkowników aplikacji znaleźć można na stronie tokfm.pl/mikrofon.

Projekt został zrealizowany przez Grupę Radiową Agory w ramach dofinansowania projektów prototypowych, pozyskanego w pierwszej edycji programu Google Digital News Initiative (DNI). Realizacja projektu odbyła się zgodnie z planem i założonymi terminami. Więcej o projektach Agory, które uzyskały wsparcie w ramach Google DNI Fund można znaleźć TUTAJ>>.

Wykonawcą technicznym, realizującym projekt na zlecenie i wg wytycznych Grupy Radiowej Agory były firmy: NVT Sp. z o.o., odpowiedzialna za stworzenie aplikacji serwerowej oraz API dla aplikacji mobilnych, oraz spółka N7 Mobile, odpowiadająca za produkcję aplikacji mobilnych.

DOSTĘP PREMIUM