"PiS oszukuje, że jest partią, którą nie jest. Nie tylko obywateli, ale i własnych wyborców"

"Niebezpieczne turbulencje, jakie towarzyszą nam w Polsce już od ponad roku, to efekt podwójnego oszustwa politycznego" - pisze na blogu Adam Szostkiewicz. Jego zdaniem PiS to radykalna i niekonserwatywna partia.

PiS definiuje się jako "umiarkowana partia konserwatywno-prawicowa", ale, zdaniem Adama Szostkiewicza, "ma cele radykalne i usiłuje je realizować radykalnymi metodami, podporządkowując politykę państwową politycznej woli swojego lidera". "PiS to partia radykalnie antysystemowa" - podkreśla publicysta na blogu w serwisie Polityka.pl.

Jak pisze Szostkiewicz, partia rządząca dąży do likwidacji obecnie obowiązującego ustroju, naruszając trójpodział władz, upartyjniając państwo i ograniczając niezależność sądów i mediów. "To nie są działania umiarkowane, tylko dążenie do całkowitego przekształcenia ustroju naszego państwa" - zaznacza dziennikarz.

PiS nie jest też stronnictwem konserwatywnym, pisze dalej Szostkiewicz. Bo konserwatyzm to zaprzeczenie radykalnych postaw i pragmatyzm, "nie lubi patosu, egzaltacji narodowej, romantyzmu", ceni za to "panowanie nad emocjami i namiętnościami w polityce i państwie".

"Niebezpieczne turbulencje, jakie towarzyszą nam w Polsce już od ponad roku, to efekt podwójnego oszustwa politycznego" - ocenia Szostkiewicz. "PiS oszukuje, że jest partią, którą nie jest, nie tylko obywateli, ale i własnych wyborców" - kończy.

Prof. Smolar: Tezy Kaczyńskiego są drastycznie sprzeczne. Czy on wie, na czym polega działanie UE?

DOSTĘP PREMIUM