"Byli przekonani, że stoimy za kasę od Sorosa. Teraz doszło do nich, że jesteśmy szczerzy"

- Mam nadzieję, że jesteśmy obywatelami tego samego państwa. Chcemy wziąć udział w obchodach państwowych rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zamiast transparentów o nienawistnej treści będziemy mieli białe kwiaty i transparenty o ludzkiej godności i żałobie - zapowiedział w TOK FM Paweł Kasprzak, lider inicjatywy Obywatele RP.

10 kwietnia w najbliższym sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego będą odbywały się jedynie państwowe obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Obywatele RP nie rezygnują jednak z manifestowania. 

- Wzywamy głownie mieszkańców Warszawy do stawienia się o 18 na Placu Piłsudskiego, gdzie się odbędzie nasza legalna demonstracja. Stamtąd wyruszymy, w trzech marszach, w stronę państwowych obchodów - mówił Paweł Kasprzak w TOK FM.

Potem, jak zapowiedział lider Obywateli RP, członkowie i sympatycy inicjatywy będą chcieli wziąć udział w państwowych obchodach.

- Mam nadzieję, że jesteśmy obywatelami tego samego państwa. Powinienem zostać wpuszczony na takich samych zasadach, jak wchodzą np. klubu Gazety Polskiej. Będziemy się tym różnić, że zamiast transparentów o nienawistnej treści będziemy mieli białe kwiaty i transparenty o ludzkiej godności i żałobie - zapowiedział Kasprzak w rozmowie z Piotrem Najsztubem.

"Za kasę od Sorosa"

Lider inicjatywy Obywatele RP przyznaje, że zauważył dużą zmianę w traktowaniu ich kontrmanifestacji przez uczestników smoleńskich miesięcznic. Agresji nie udało się całkowicie wyeliminować, choć jak zauważył Kasprzak, "ostatnio źródłem agresji była policja".

Bo funkcjonariusze "przemocą przesuwali, wynosili z terenu naszego legalnego protestu".

Lider Obywateli RP o ustawie o zgromadzeniach: To głupota PiS. Koszt polityczny będzie ogromny

- Pierwszy raz stanęliśmy 10 marca 2016 roku. ewolucja zachowania wobec nas jest wyraźna. Od początku spotkaliśmy się z niesłychaną agresją, ze strony uczestników tych smoleńskich ceremonii. Nie była to tylko agresja słowna, mnie np.opluto. Ci ludzie byli przekonani że stoimy za kasę od Sorosa. a teraz doszło do nich, że jesteśmy inni, może stuknięci, ale chyba szczerzy. I na swój sposób nas szanują - ocenił Paweł Kasprzak.

Państwowe obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się poranną mszą świętą; potem zaplanowano m.in pokazy filmów, koncerty; przemówienia prezydenta Dudy i prezesa Kaczyńskiego i "Marsz pamięci".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (72)
"Byli przekonani, że stoimy za kasę od Sorosa. Teraz doszło do nich, że jesteśmy szczerzy"
Zaloguj się
 • norik

  Oceniono 45 razy 17

  "Byli przekonani, że stoimy za kasę od Sorosa."

  Bez żartów! Oni dobrze wiedzą że nie ma żadnej kasy do Sorasa lub kogoś takiego!!!

  PiSowska szczujnia jest lepsza od SBeckiej, ale śpiewka ta sama. Tamci łżeli, że buntujący się intelektualiści, czy robotnicy, robią to za pieniądze burżujów z Zachodu. Reżimowa PiSowska szczujnia upatrzyła sobie Soroża. Na tym polega jedynie różnica. A poza tym poziom kłamstw, pomówień i zwykłej podłości jest ten sam.
  Mam wrażenie, że Rydzyk ze swoją sektą jest w czołówce tej szczujni.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 21 razy 9

  no i nikogo już nie obchodzą obchody zbrodni w Katyniu i innych lasach

  ba! JPII już nawet nikogo nie obchodzi

 • tlen69

  Oceniono 15 razy 7

  Art. 32 Konstytucji mówi o równych prawach. Art. 57 mówi o prawie do zgromadzeń. Nie ma tam mowy o większej ważności zgromadzeń cyklicznych. Art. 32 i 57 wyjaśniają wszystko i żadna ustawa nie może zmieniać ich interpretacji. Obchody miesięcznic 10 każdego miesiąca nie są ani regularnym świętem religijnym, ani nie mają tradycji ludowej. To co widać, są okazją do politycznych opluwań obywateli, niewiele mają z modleniem się i z pamięcią . Kościół i modlitwy są tylko "PRZYKRYWKĄ" dla partykularnych i jednostkowych interesów. Brawo Obywatele RP i Obywatele sprzeciwiający się zawłaszczaniu i zakłamywaniu historii.

 • taka_sprawa

  Oceniono 28 razy 6

  Ludzie się spierają o ten smoleńsk, pierdyliard frakcji upamiętniających, a ja miałem na to wyjebane już parę miesięcy po tragedii. Trzeba naprawdę nie mieć życia, żeby łazić w tych obchodach. Jeszcze zrozumiałbym gdyby uczestniczyli w tym tylko bliscy ofiar, ale w wolsce oczywiście trzeba zrobić z tego cyrk i propagandę. Dlatego w obchodach będzie stado januszy, trochę sebastianów wyklętych, chytra baba z radomia i pewnie ten gościu z wąsem co wyrwał crocsy w lidlu 5zł taniej.

 • klikon55

  Oceniono 19 razy 5

  Narzędzie polityczne /tak nazywa katastrofę smoleńską Maciarewicz/ zostało uruchomione.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 29 razy 5

  Jak Małemu Jasiowi z dudą, tak wolactwu wszystko się ostatnio kojarzy z Sorosem. Nie mogą ścierpieć, że udaremnił wrogie przejęcie Agory przez PiSuar. Gejowy Jarucha, jak to paranoicy, obsesyjnie nienawidzi wszystkiego, na czym nie trzyma łapy. A Sorosowi może nagwizdać. Stąd jego bezsilna wściekłość, stąd też kaczy prikaz dnia dla płatnych trolli od Szachermachera: plujcie na Sorosa!

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 25 razy 5

  A jedna baba powiedzial mojej mamie, ze chodzi na te miesiecznice smolenskie, bo placa 500 za jeden raz (i mowia, co tam krzyczec trzeba). Normalnie rzecz jasna ma to w dupie, ale piec stowek piechota nie chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX