"PiS stało się zakładnikiem Smoleńska. Rządzi półtora roku i nowej prawdy o katastrofie nie widać"

"Czy konferencja prokuratury posunęła kwestię smoleńską do przodu? Mam wrażenie, że ani o krok, za to wyraźnie czuło się sztuczną presję zbliżających się rocznicowych obchodów" - ocenia Bogusław Chrabota. Wg sondażu dla "Rz", coraz mniej Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS wynika, że w tezę o zamachu 10 kwietnia 2010 roku wierzy 14,2 procent badanych, a jeszcze dwa lata temu było to  15,6 proc.

Ponad połowa pytanych - 51,4 proc. - uważa, że katastrofa prezydenckiego tupolewa to był nieszczęśliwy wypadek.

Zdaniem Bogusława Chraboty, wyniki sondażu to temat do poważnych przemyśleń dla Prawa i Sprawiedliwości.Bo 14 proc. wierzących w zamach to około połowa wyborców PiS.

"Trochę lepiej oceniamy pracę komisji MON, która ma poparcie nieco więcej niż jednej piątej Polaków. Dużo, mało? Mijają lata i mam wrażenie, że w miarę ich upływu te wyniki będą dla PiS coraz gorsze. Może więc czas na zmianę strategii?" - pyta redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

"Sztuczna presja"

Chrabota jest przekonany, że PiS "stało się zakładnikiem Smoleńska".

"Wyciągając katastrofę na sztandar, uprawdopodobniając hipotezę zamachu, PiS wziął na swe barki moralny obowiązek ujawnienia prawdy. Rządzi już półtora roku i tej nowej prawdy o Smoleńsku jakoś nie widać. Czy poniedziałkowa konferencja prokuratury posunęła kwestię smoleńską do przodu? Mam wrażenie, że ani o krok, za to wyraźnie czuło się sztuczną presję zbliżających się rocznicowych obchodów" - komentuje.

Podczas poniedziałkowej konferencji prokuratorzy poinformowali o postawieniu rosyjskim kontrolerom lotów nowego zarzutu - umyślnego sprowadzenia katastrofy. "Ale czy ktoś wierzy, że będzie skuteczny?" - pyta Bogusław Chrabota.

"PiS rzuca najgorsze oskarżenia, by ciągle tlił się mit smoleński" - ocenia Paweł Zalewski

A teraz zobacz WIDEO: Prokuratura stawia nowe zarzuty kontrolerom lotu i wszczyna śledztwo ws. zdrady dyplomatycznej

Prokuratura stawia nowe zarzuty kontrolerom lotu i wszczyna śledztwo ws. zdrady dyplomatycznej

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (73)
"PiS stało się zakładnikiem Smoleńska. Rządzi półtora roku i nowej prawdy o katastrofie nie widać"
Zaloguj się
 • dannniello

  Oceniono 20 razy 14

  Za czasów rządów PO Rosja wykorzystywała KAŻDY pretekst to mocnej eskalacji konfliktu między rządem Polski i Rosji (np. umyślne pobicia Polaków w Rosji, wydalanie dziennikarzy, podsycanie konfliktu przy każdej okazji rozrób na cmentarzach albo manifestacjach narodowców, itd.)

  Teraz gdy polski rząd faktycznie wystosował absurdalne zarzuty względem rosyjskich obywateli... Rosja zachowuje się nader wstrzemięźliwie...
  A czemu? A no temu, że generalnie rząd PiS obecnie prowadzi politykę zadziwiająco spójną z geopolitycznymi interesami Rosji (w szczególności działania Macierewicza, ale w sumie nie tylko). Jedynie narracja medialna PiS jest przeciw Rosji - wszelkie działania, raczej wskazują na współpracę.

  Nie zdziwiłbym się jakby Rosja oddała Tupolewa Polsce tuż przed wyborami - żeby PiS mógł odtrąbić wielki sukces i zyskać tym samym kilka punktów więcej w wyborach. W ten sposób Rosja może w prosty sposób wpłynąć na wybory w Polsce żeby wygrał ich cichy sojusznik czyli PiS.

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 37 razy 13

  PiS zbudował swoją potęgę na Smoleńsku ,przy pomocy naiwnych katolików sterowanych przez o.Tadeusza i część opłacanego przez pisiorków kleru ?

 • starszy58

  Oceniono 34 razy 10

  No cóż, teoria wybuchowo - zamachowa urąga rozumowi, ale nabrała statusu religii. Nie spodziewam się prędkiego otrzeźwienia. Ci co mimo wszystko w zamach uwierzyli mają coś z głową, a to leczy się trudno.

 • kemor234

  Oceniono 29 razy 7

  Lenin ma konkurenta.
  "Katastrofa smoleńska wiecznie żywa".

 • kemor234

  Oceniono 22 razy 6

  Obchody kolejnych "miesięcznic smoleńskich" to czas ... cudów.
  W otoczeniu fanatyków, świat widziany z drabinki wygląda inaczej. Dokładnie tak, jak widzi go prezes. Każde, nawet najgłupsze słowa przyjmowane są z entuzjazmem.
  Tym większym, im większa jest ilość policji pilnującej tego "cudownego miejsca".

 • Wojciech Karcz

  Oceniono 23 razy 5

  tupolew ty nie ląduj ty leć na zapasowe lotnisko- job twoju mac -
  OTO DOWODY ZAMACHU KONTROLERÓW

 • azteci

  Oceniono 16 razy 4

  Sondaże lecą w dół, nadziei elektoratu nie sposób spełnić, mimo że jak mawiali pisowscy czarodzieje, się uda.
  Co będzie jesli ta banda frustratów, aby dogodzić kacykowi, doprowadzi do wojny? Gdzie będą spier..lać, jeśli dookoła narobili dobie wrogów?

 • tygrys102

  Oceniono 22 razy 4

  trudno żyć człowiekowi z brzemieniem katastrofy...zawinionej przez siebie

 • 1docentpj

  Oceniono 7 razy 3

  Trzeba konieczne wyjaśnić skąd Tusk i Putin wiedzieli gdzie posadzić tą pancerną brzozę. Bez tego nigdy nie poznamy PRAWDY !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX