"Błąd PiS. Tusk-ofiara zamordystycznych zapędów władzy to sytuacja wymarzona dla opozycji"

Wg dr Łukasza Pawłowskiego, przesłuchanie Tuska w prokuraturze "w powszechnej opinii" będzie elementem wojny PiS z byłym premierem. Bo trudno wezwania do prokuratury nie wiązać z kampanią przeciwko reelekcji Tuska oraz oskarżeniami, jakie stawiają politycy PiS w związku z katastrofą smoleńską.

Tłumy zwolenników i przeciwników czekają na przyjazd Donalda Tuska. B. premier wezwany do prokuratury [RELACJA NA ŻYWO]

- Łatwo będzie pokazywać Tuska jako ofiarę zamordystycznych zapędów Prawa i Sprawiedliwości. Dla opozycji to sytuacja wymarzona. Dla PiS kolejny błąd - mówił Łukasz Pawłowski w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem publicysty "Kultury Liberalnej", Donalda Tuska "łatwo będzie przedstawić jako oblicze tej lepszej Polski: europejskiej, bardziej liberalnej i otwartej".

- Tak więc PiS robi dobrą robotę dla opozycji. Daje opozycji powody do istnienia i zamazuje podziału wewnątrz niej. KOD zyskuje po raz kolejny racje bytu i nie musi się martwic - przez moment - fakturami Mateusza Kijowskiego i jego książką, która niedawno się ukaże - ocenił gość "Poranka Radia TOK FM".

Świadek

Donald Tusk przyjeżdża na przesłuchanie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Były premier jest świadkiem w sprawie dotyczącej byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Janusz Nosek i Piotr Pytel usłyszeli zarzuty " przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez zgody prezesa Rady Ministrów, wymaganej przez ustawę".

TOK FM PREMIUM