Morawski przeprasza za swoją wypowiedź z Oksfordu. "Wszystkich, którzy poczuli się urażeni"

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni formą lub treścią mojej wypowiedzi w Oxfordzie" - napisał Lech Morawski w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Trybunału Konstytucyjnego.

"Wobec nieporozumienia jakie powstało wokół mojego wystąpienia podczas debaty naukowej w Oxfordzie, odnosząc się do krytycznych głosów, aby zakończyć dalszą dyskusję na ten temat, tych którzy czują się urażeni albo zgłaszają wątpliwości co do formy i treści mojej wypowiedzi, przepraszam" - napisał w oświadczeniu tzw. sędzia dubler Trybunału Konstytucyjnego, Lech Morawski.  

Wcześniej Julia Przyłębska zwróciła się Morawskiego o wyjaśnienia w związku z jego słowami na Uniwersytecie Oksfordzkim. Osiem dni temu na spotkaniu na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce Morawski mówił m.in. o korupcji w Sądzie Najwyższym oraz wśród sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Przemawiając w imieniu polskiego rządu, jak zaznaczył Morawski na wstępie, nawiązał do też "ugruntowanej tradycji tolerancji". - Dla przykładu obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom i takim rzeczom. Ale nie ściga ich prokuratura - powiedział sędzia dubler.

Rzecznik praw obywatelskich w Radiu TOK FM porównał słowa Morawskiego o osobach homoseksualnych do czasów Holokaustu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (151)
Morawski przeprasza za swoją wypowiedź z Oksfordu. "Wszystkich, którzy poczuli się urażeni"
Zaloguj się
 • cinek11

  Oceniono 17 razy 17

  Ja się nie czułem urażony, tylko zdegustowany idiotycznym występem podpitego pseudosędziego.

 • zimman

  Oceniono 21 razy 7

  Wywód pana profesora ma tyle wspólnego z prawdą co Sienkiewiczowski Potop z "cudowną" obroną Jasnej Góry. Ale przecież większość zwolenników PISu uważa to za prawdę historyczną. Wg zas prawdziwych danych historycznych Szwedzi nie dysponowali wówczas środkami ani działami zdolnymi zdobyć tę fortecę, a zatem nie był to cud a czysta bilans szans. Nie mieli szans zdobyć fortecy.

 • ketjow1978

  Oceniono 20 razy 6

  Nieporozumienea? Nieporozumieniem to jest pański wybór na zajęte miejsce w TK. Nieporozumieniem było przyznanie panu tytułu profesorskiego. Nieporozumieniem jest angielski, którym posługiwał się pan na Oxfordzie. Nieporozumieniem są pańskie poglądy na państwo, w którym to sądownictwo jest podległe państwu

 • stefan-50

  Oceniono 13 razy 3

  "Wobec nieporozumienia jakie powstało wokół mojego wystąpienia podczas debaty naukowej w Oxfordzie"..... Jakie qźwa nieporozumienie ? Powiedziałeś durniu coś powiedział i miej przynajmniej odwagę bronić swoich poglądów. Na dodatek przedstawiłeś się jako reprezentant TK i rządu RP.

 • six_a

  Oceniono 17 razy 3

  a ten kompletny zgred przyznał się już do spowodowania wypadku?

 • baaag

  Oceniono 19 razy 3

  A co z gościem w którego wjechałeś gnoju i zasłaniasz się teraz immunitetem?

 • nemezja001

  Oceniono 15 razy 3

  Przeprosił to jedno. a drugie czy Morawski odwołuje, te opinie które wygłosił na temat korupcji, niezbitych dowodów, tego, że reprezentuje opinię rządu. Przeprosiny nie załatwiają sprawy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX