Morawski przeprasza za swoją wypowiedź z Oksfordu. "Wszystkich, którzy poczuli się urażeni"

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni formą lub treścią mojej wypowiedzi w Oxfordzie" - napisał Lech Morawski w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Trybunału Konstytucyjnego.

"Wobec nieporozumienia jakie powstało wokół mojego wystąpienia podczas debaty naukowej w Oxfordzie, odnosząc się do krytycznych głosów, aby zakończyć dalszą dyskusję na ten temat, tych którzy czują się urażeni albo zgłaszają wątpliwości co do formy i treści mojej wypowiedzi, przepraszam" - napisał w oświadczeniu tzw. sędzia dubler Trybunału Konstytucyjnego, Lech Morawski.  

Wcześniej Julia Przyłębska zwróciła się Morawskiego o wyjaśnienia w związku z jego słowami na Uniwersytecie Oksfordzkim. Osiem dni temu na spotkaniu na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce Morawski mówił m.in. o korupcji w Sądzie Najwyższym oraz wśród sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Przemawiając w imieniu polskiego rządu, jak zaznaczył Morawski na wstępie, nawiązał do też "ugruntowanej tradycji tolerancji". - Dla przykładu obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom i takim rzeczom. Ale nie ściga ich prokuratura - powiedział sędzia dubler.

Rzecznik praw obywatelskich w Radiu TOK FM porównał słowa Morawskiego o osobach homoseksualnych do czasów Holokaustu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM