"Przykre, że bp Pieronek i kard. Nycz głoszą tezy niemające nic wspólnego z chrześcijaństwem"

Sławomir Mizerski pisze w najnowszej "Polityce", że przy okazji dyskusji o uchodźcach, w Polsce obalane są mity na temat chrześcijaństwa. Zdaniem publicysty, znaczący udział w tej krucjacie ma posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

"Posłanka Pawłowicz twierdzi np., że wbrew temu co opowiadają biskup Pieronek i kardynał Nycz, uruchamianie korytarza humanitarnego dla uchodźców 'nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem'. Pseudochrześcijańskie uwagi Pieronka i Nycza o potrzebie jakiś korytarzy, to tylko próba  odwrócenia uwagi od prawdziwej misji chrześcijaństwa, jaką jest walka z pigułką 'dzień po'  i obrażaniem Pana Jezusa w spektaklach teatralnych" - zwraca uwagę Sławomir Mizerski w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".

Dalej publicysta rozprawia się z mitem, że nasz kraj nie przyjął żadnych uchodźców, bo liczby mówią co innego. 

Przykre, że Pieronek i Nycz, których do tej pory kojarzyliśmy z chrześcijaństwem, otwarcie głoszą tezy niemające z tą religią nic wspólnego. Wygląda na to, że o wiele bardziej chrześcijański jest rząd Beaty Szydło, bo o przyjmowaniu uchodźców i uruchamianiu korytarzy nie chce słyszeć. Z tym że opinia, że ten rząd w ogóle uchodźców nie przyjmuje, to kolejny mit, bo liczby mówią wyraźnie, że Polska przyjęła do tej pory 0 proc. uchodźców, których zobowiązała się przyjąć. Nie jest to dużo, ale fakt, że te 0 proc. jednak przyjęła, przeczy tezie, że w ogóle nie przyjmuje

- ironizuje Mizerski.

Ale autor ostrzega też uchodźców, o których wiadomo, że wbrew twierdzeniom premier Szydło, chcieliby jednak do Polski przyjechać, by mieli się na baczności. Nie dość, że uchodźcy stwarzają zagrożenie dla Polski i Polaków, to mogą być groźni dla samych siebie. Mizerski pisze: 

"Świadczy o tym choćby przypadek pobitego weterynarza z Krosna, który co prawda okazał się Polakiem, ale zdaniem sprawców kolorem twarzy przypominał Syryjczyka. Każdy się może pomylić, ale to nieporozumienie pokazuje trudną sytuację żyjących w Polsce osób o ciemnej karnacji".

Arcybiskup warszawski kard. Kazimierz Nycz w liście na Wielki Post napisał m.in.:

"To jest pierwszy ważny krok pomocy uchodźcom. Mamy nadzieję, że następnym krokiem będzie program pomocy przez korytarze humanitarne. Polega on na przyjęciu w Polsce kilkuset uchodźców potrzebujących pilnie leczenia, pomocy nadzwyczajnej, koniecznej do ich przeżycia. Program jest więc bezpieczny. Są do niego przygotowane: Caritas Polska, oddziały diecezjalne Caritas, diecezje. Najważniejsze że jest także gotowość podjęcia tematu korytarzy humanitarnych przez samorządy. Oczywiście, potrzebna jest otwartość władz państwowych i na nią czekamy".

Nieprzyjęcie uchodźców może Polskę drogo kosztować. Komisja Europejska traci cierpliwość i ostrzega

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (158)
"Przykre, że bp Pieronek i kard. Nycz głoszą tezy niemające nic wspólnego z chrześcijaństwem"
Zaloguj się
 • jangur

  Oceniono 31 razy 21

  "mity na temat chrześcijaństwa" ? heh, chrześcijaństwo samo w sobie jest mitem

 • westgreg

  Oceniono 29 razy 21

  Mówienie o chrześcijańskich wartościach przez pryzmat słów (p)osłanki Pawłowicz (i podobnych jej elementów), to jak opowiadanie o radości z posiadania dziecka przez pryzmat zawartości pieluch.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 22 razy 14

  Powiedzmy to w końcu otwarcie, że praktycznie prawie całe chrześcijaństwo ma niewiele wspólnego z zapisanymi w Biblii naukami Jezusa.
  Od życia w ubóstwie poczynając a na wybaczaniu kończąc.
  Natomiast instytucjonalne chrześcijaństwo to wieki nawracania siłą, 500 lat prześladowań i tortur Inkwizycji, wieki zakazów, nakazów, utwierdzanie ludu w słuszności jego podłego losu, ustawiczne krzewienie wiary i niechęć do edukowania biedoty, ustanowienie niewolnictwa stanem nieodwracalnym (wcześniej niewolnik mógł zostać człowiekiem wolnym, za czasów papieży już nie), wrogość wobec nauki jeśli ta stała w sprzeczności z poglądami Kościoła, zadziwiająca pobłażliwość odnośnie hitleryzmu (jakaż była postawa niemieckich biskupów? Jak bardzo cieszył się papież, gdy hitlerowskie wojska zaatakowały ZSRR?)
  Od czasów rewolucji francuskiej rola tej instytucji coraz bardziej malała ale i dziś jest ona siedliskiem obłudy, zakłamania, przekrętów finansowych.
  A sami chrześcijanie?
  Niewątpliwie dla wielu nauki Chrystusa to wskazówka jak żyć, by być lepszym człowiekiem.
  Każdy z nas ma jakieś drogowskazy i każdy czasami zbacza z drogi.
  Ale niemała część z nas notorycznie je omija.
  Jak choćby Terlikowski, Natanek, Cejrowski, Kaczyński, Pawłowicz, Rydzyk, Ziobro, Kurski, Chazan, całe zastępy biskupów, proboszczów itd.
  Oni swoje proste drogowskazy pokazują innym, sami klucząc krętymi ścieżkami.

 • pansloik

  Oceniono 16 razy 6

  Uchodźców przyjmować, leczyć, pomagać. Ale uchodźców uciekających przed wojną, a nie byczków chcących dostać się do europy za socjalem. Prawdziwy uchodźca zostanie tam gdzie nie ma wojny, nachodźca pojedzie do Niemiec albo Skandynawii.

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 27 razy 5

  Panie Mizerski. Od pouczeń apostolskich biskupów to jest Papież a nie Pan.

 • wzl_1946

  Oceniono 10 razy 4

  Żydokomuna zajmuje się hierarchami KK? Niech się zajmie rabinami.

 • pansloik

  Oceniono 38 razy 4

  A swoją drogą, manipulacja Agory level hard - pomimo że Nycz i Pieronek występują z właśnie z chrześcijańskim przesłaniem, wbrew PiSowskiej władzy, to i tak tytuł dali taki żeby ich zdyskredotować. Brzydzę się dziennikarstwem w wykonaniu Agorowców.

 • rdaneel

  Oceniono 16 razy 4

  Uchodźcy Libia:
  www.google.pl/search?q=uchodźcy+libia&client=opera&hs=pBY&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwigkZKWx4jUAhUhKpoKHb29AQ0Q_AUIBygC&biw=1144&bih=705

  Tak wyglądają wasi "uchodźcy"

 • gr_ub_y

  Oceniono 52 razy 4

  Gazeta Wyborcza.

  Ostatnia do przyjmowania nakazów Kościoła Katolickiego.

  Pierwsza do wydawania nakazów Kościołowi Katolickiemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX