Szostkiewicz: Polityka strachu przed uchodźcami jest cyniczną tandetą

Polityka strachu przed uchodźcami i niechęci do inności kulturowej jest cyniczną tandetą. To nie z nich rekrutują się terroryści, tylko z wąskiej grupy socjopatów - ocenia Adam Szostkiewicz. Publicysta krytykuje tez obecną władzę w Polsce za szerzenie nienawiści.

- Kiedy do polityków w Polsce dotrze lekcja z tragedii w Manchesterze? Jaka to lekcja? Że sprawcami zamachów terrorystycznych nie są uchodźcy ani imigranci, lecz sąsiedzi, zwykli ludzie, tacy jak my, tylko żyjący podwójnym życiem - czytamy we wstępie felietonisty "Polityki". Życiem pozornie takim samym jak nasze.  

Ale i tym ukrytym, w którym karmią się i są karmieni ideologią nienawiści do ludzi takich jak my. I z tego ukrytego życia któregoś dnia wychodzą na jawę z bronią lub bombą, by nas zabić, bo tak każe im ideologia. Może to być ideologia dżihadu, ale nie tylko.

Dziennikarz zwraca też uwagę na to, że we wspólnej modlitwie w intencji ofiar zamachu w Manchesterze wzięli udział zarówno duchowni chrześcijańscy, jak i muzułmańscy. 

Wraz z tysiącami mieszkańców miasta potępili przemoc i nienawiść, a sławili kulturową różnorodność Manchesteru i dziękowali wszystkim za solidarność w obliczu tragedii - pisze.

Publicysta jednocześnie podkreśla, że na szczególną uwagę zasługuje otwartość Anglików, którzy gotowi byli zaprosić do siebie potrzebujących dachu nad głową uczestników koncertu. Wspomina również o taksówkarzach, w tym muzułmańskich, którzy za darmo przez całą noc rozwozili fanów i fanki i ich bliskich.

Bo gdy ludzie uciekali z hali, by się uratować, oni biegli ku hali, by ratować życie innych.

Podkreśla też, że budowanie społecznej solidarności wśród Polaków powinno stać się priorytetem władzy.

To druga lekcja z Manchesteru: solidarność, gotowość do współdziałania ponad wszelkimi różnicami. I tym powinni się zajmować nasi politycy, budową takiego społeczeństwa, zamiast niszczyć i tak w Polsce niewielki kapitał społeczny.

W zamian - jak pisze dziennikarz - uprawia politykę strachu, którą nazywa "cyniczną tandetą". 

Polityka strachu przed uchodźcami i niechęci do inności kulturowej jest cyniczną tandetą. To nie z nich rekrutują się terroryści, tylko z wąskiej grupy socjopatów.

Cały wpis na blogu w Polityce.pl >>

"Na Zachodzie dojrzewa myśl, że błąd jaki popełniono, to nie imigranci i Brexit, a rozszerzenie z 2004 r."

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
Szostkiewicz: Polityka strachu przed uchodźcami jest cyniczną tandetą
Zaloguj się
 • rdaneel

  Oceniono 12 razy 4

  Byłbym zobowiązany do informacjach o tych "muzułmańskich" taksówkarzach

  Póki co, panie Szostkiewiczu polecam:
  jbzdy.pl/obr/555803/jasnowidz

 • wstreczyciel

  Oceniono 12 razy 4

  "Polityka strachu przed uchodźcami i niechęci do inności kulturowej jest cyniczną tandetą. To nie z nich rekrutują się terroryści, tylko z wąskiej grupy socjopatów."
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Oczami wyobraźni wiedzę, jak szanowny redaktor wiosną roku 1920 pisze taki oto fragment:

  "Polityka strachu przed bolszewikami i niechęć do komunizmu jest cyniczną tandetą. To nie z nich rekrutują się zbrodniarze, tylko z wąskiej grupy socjopatów."

  Albo wiosną 1939:

  "Polityka strachu przed Niemcami i niechęć do nazizmu jest cyniczną tandetą. To nie z nich rekrutują się oprawcy, tylko z wąskiej grupy socjopatów."

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 10 razy 4

  Jak nazwać kłamcę który z uporem maniaka nazywa emigrantów uchodźcami?
  K
  L
  Jak mawiał Goebbels - kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
  Mam pytanie do p.Szostkiewicza: kto panu płaci za tę nędznej jakości propagandę?|

 • passtorian

  Oceniono 5 razy 3

  Szostkiewicz, blaznie jeden, nikt sie niczego nie boi. Po prostu Polacy nie chca innej kultury , kultury ktora sie nigdzie nie aklimatyzuje, ktorych czlonkowie nie chca sie asymilowac Czy twoim celem snopie jest miec w Polsce getta w rodzaju tego przedwojennego w Warszawce? Kochasz islamiste? Wyjedz do obecnej Syrii i zakosztuj obcej nam kultury.
  Ile ci placa snopie za bzdury ktore glosisz?

 • szpung

  Oceniono 4 razy 2

  No skoro wyrazili solidarnosc w obliczu tragedii to w zasadzie nie ma sprawy, a teraz troche bardziej serio na temat stanu 1500 letniej wojny w jakim znalazly sie narody zachodu ze swiatem islamu od jego powstania. Historycznie tym razem na skutek IIWS zmagania przeniosly sie na teren cywilizacji zachodu. Niemcy w dwie wojny swiatowe dokonaly demograficznej niemoznosci odtwarzania populacji. Ojcem niemieckiego imperializmu byl Bismarck i te dwie wojny w XXw. to jedynie kontynuacja niekonczacych sie wojen drugiej polowy XIXw. Ta ostatnia z wojen, nie tylko podciela zdolnosc odrtwarzania pokolen ale dokonala rowniez duchowej smierci swiata zachodu, spowodowala iz w obliczu potwornosci do jakich dopuscili sie Niemcy zalamala sie wiara w wielkosc drugiej obok Chin wielkich cywilizacji. Ten grzech w nas zyje i zyje zarowno na tych ktorzy nigdy sie nie ugieli, ale zyje przedewszystkim w podswiadomosci najpotezmiejszego narodu Europy. Po drugiej wojnie swiatowej w duchowa pustke i demoralizacje mogly wejsc parafilozoficzne szkoly frankfurckie lewackie lewackie brednie szkoly żędru, animalistyczne wierzenia, zrownujace stworzenie czlowieka z pszczola i dopuszczajace adopcje tejze pszczoly. Po IIWS doszlo rowniez do opadniecia zelaznej kurtyny ktora odciel zachod od tradycyjnego rezerwuaru sily roboczej czyli calej srodkowej Europy i w to miejsce pojawili sie w tych panstwach na mocy umow miedzypanstwowych gastarbeiterzy z krajow islamskich. Wtedy rzeczywiscie nikt do konca nie mogl przewidziec katastrofalnych nastepstw beztroskich projektow osiedlenczych, gdyz swiat islamu pod rzadami laickich oswieconych rezimow przechodzil okres modernizacji, ktorego celem mialo byc dorownanie zachodowi poprzez upodobnienie. Nikt wtedy nie przypuszczal iz lata beztroskie lata 70 przyniosa kontrewolucje islamu i doprowadza do tego czego doswiadczaja wydawalo sie zeuropeizowane spoleczenstwa Iranu Egiptu Iraku Libii etc. Nikt nie prypuszczal iz kolorowa kairska ulica z lat 50/60 w zaledwie 50 lat zamieni sie ponownie w sredniowieczny islamski skansen. a tym bardziej nikt nie prypuszczal iz w kolejne 50 lat kolorowa paryska ulica zamieni sie w sreniowieczny islamski skansen z ulicznymi modlami blokujacymi ruch uliczny. Islam wszedl w Europie w faze podboju i stawiania twardych zadan i czy Szostkiewicz wyglosi na lamach stoi tysiac milion podobnych fatw nie ma to w zasdzie zadnego znaczenia, bo tym razem zarty sie skonczyly Panowie, a konsekwencji nie bedzie ponosil chloptas w krotkich wpodenkach tylko nastepne pokolenie dla ktorego slowo wolnosc nabierze bardzo realnego i gorzkiego smaku.

 • rdaneel

  Oceniono 7 razy 1

  "Wspomina również o taksówkarzach, w tym muzułmańskich, " - chodzi o aferę kiedy lewacy pod zdjęciem Skiha pisali o Muzułmaninie?

  www.theblaze.com/news/2017/05/23/cosmopolitan-caught-misrepresenting-sikh-man-as-a-muslim-to-push-liberal-narrative/

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 1

  "To druga lekcja z Manchesteru: solidarność, gotowość do współdziałania ponad wszelkimi różnicami. I tym powinni się zajmować nasi politycy, budową takiego społeczeństwa, zamiast niszczyć i tak w Polsce niewielki kapitał społeczny."- burzenie murów w przypadku nadposła i nadprezesa? Skoro nas, Polaków dzieli i skłóca, obraża, traktuje jak najgorsze zło, czy możemy się spodziewać, że inaczej potraktuje obcych? Przecież dla niego człowiek liczy się wtedy, kiedy może firmować sobą prezesie poczynania. Jak nie firmuje, jest nikim, a jak nie wielbi- jest wrogiem.W Polsce rządzi człowiek, ktory siebie ustawił w roli bóstwa. On się nie martwi, że cudzoziemcy przyniosą ze sobą zamachy, bo on nikomu współczuć nie potrafi, a jedyną od wieków prawdziwą ofiarą jest brat bliźniak. Ludzkie tragedie są mu obce. A rząd na krótkiej smyczy wypełnia tylko wolę tego "zbawiciela".

 • Jon Gilbert

  0

  To są ludzie mentalnie podobni do Cyganów, którzy przez całe stulecia się nie zintegrowali , jednak Cyganie nikogo nie zabijają w bezsensownych zamachach, natomiast islamiści chcą zniszczyć kulturę europejską, a rodowitym mieszkańcom - czyli naszym wnukom czy prawnukom - będą obcinać głowy, natomiast nasze kobiety będą nosić burki.

 • Jon Gilbert

  0

  Trzeba mieć nieźle zryte pod beretem, aby takie niedorzeczne wywody pisać.
  Już w Częstochowie mieliśmy namiastkę "miłości bliźniego" przez ludzi "ciemnej karnacji" gdzie użyli maczet przeciw mężczyźnie - cud że jeszcze żyje.
  Czy noszenie maczety, miecza, czy bagnetu w Polsce jest dozwolone?
  Oni Polskie prawo i innych krajów mają głęboko w doopie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX