Trump w Polsce. Politycy opozycji i Lech Wałęsa wygwizdani na Placu Krasińskich [WIDEO]

Były prezydent Lech Wałęsa oraz politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zostali wygwizdani przez tłum na Placu Krasińskich w Warszawie. To tu, o godzinie 13 zaplanowano przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa.

Na miejscu jest kilka tysięcy osób, przybył też prezes PiS Jarosław Kaczyński. W czasie, gdy politycy Platformy Obywatelskiej wchodzili do swoich sektorów z tłumu rozległo się buczenie i gwizdanie. Słychać było okrzyki “złodzieje”, "precz z komuną". Kiedy na placu pojawił się były prezydent Lech Wałęsa, tłum skandował “Bolek”.

Oklaskami nagrodzono natomiast wchodzących polityków Prawa i Sprawiedliwości. Są wśród nich m.in. Joachim Brudziński, Jarosław Sellin i Stanisław Piotrowicz.
Spośród polityków opozycji na miejscu są już szefowie PO Grzegorz Schetyna, Nowoczesnej Ryszard Petru oraz PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Na Plac Krasińskich przyjechali też m.in. Marcin Święcicki, Rafał Trzaskowski oraz Marek Sawicki.

W tłumie zebranych widzów widać polskie i amerykańskie flagi, a także banery Klubów Gazety Polskiej. Niektórzy mają też ze sobą zdjęcia prezydentów Polski Andrzeja Dudy i USA Donalda Trumpa. Na placu słychać amerykańską muzykę rockową, m.in. utwory grupy Dave Matthews Band.

Air Force One wylądował. Rozpoczęła się oficjalna wizyta prezydenta Trumpa w Polsce

TOK FM PREMIUM