"Krzysio Ziemiec jest jedną z moich największych porażek. Zagubił się w tym wszystkim"

Robert Kozak, były szef "Wiadomości" przyznaje, że Krzysztof Ziemiec jest jedną z jego największych zawodowych porażek. W rozmowie z "Polityką" wspomina także wspólną pracę z Marzeną Paczuską: "Już od pierwszego dnia mojej pracy pisała donosy".

Co były szef „Wiadomości” i niegdyś dziennikarz BBC myśli o „Wiadomościach” w telewizji Jacka Kurskiego? - W najgorszych snach nie przypuszczałem, że w wolnej Polsce można w telewizji publicznej robić program, który jest tak propagandowy - przyznaje Robert Kozak w wywiadzie dla najnowszej "Polityki". 

Kilka lat temu powiedziałbym, że to absolutnie niemożliwe. A jednak w XXI w. w kraju członkowskim UE takie rzeczy się dzieją. Dzisiaj nie trzeba już tłumaczyć młodym, jak wyglądała propaganda w PRL, bo mogą to zobaczyć na własne oczy. Te same metody, ten sam sposób pokazywania.

- dodaje rozmówca Grzegorza Rzeczkowskiego. 

O Ziemcu: "12 lat temu budowaliśmy program"

W trakcie rozmowy Robert Kozak skomentował także swoją wieloletnią współpracę z Krzysztofem Ziemcem. 

Jest jedną z moich największych porażek. 12 lat temu budowaliśmy program w oparciu o pewne wartości i zasady, a Krzysio był jego orędownikiem i dobrze się w nich odnajdywał. 

Jednocześnie przyznaje, że - jego zdaniem - dziennikarz nie do końca ulega PiS-owskiej propagandzie. Przykład? Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Sądzę, że wykonuje mnóstwo działań, walczy o jakieś zdania, o to, żeby coś zostało z powiedziane, jak wzmianka o finale WOŚP, którą dał zupełnie od siebie. Wygrywając jakieś małe wojenki, sądzi, że robi nie najgorzej

- mówi, dodając: "Wydaje mi, że on w tym wszystkim się zagubił". 

Zobacz także: "Być może komuś zależy, bym nie wróciła". Paczuska o "dorobku" ''Wiadomości'' i swoim urlopie

O Paczuskiej: "Nie było takiej innej"

Zapytany natomiast o byłą szefową "Wiadomości" podkreślił: "Na pewno oddzieliłbym Krzysztofa Ziemca od Marzeny Paczuskiej. To są dwa różne światy". Za jego kierownictwa Paczuska była jednym z wydawców. - Zawsze była wojowniczką PiS i taką pozostała - wspomina. I dodaje, że dziennikarka w czasie ich wspólnej pracy wielokrotnie próbowała przemycić tylnymi drzwiami stronnicze treści. 

To było mało uczciwe, nie było innej osoby w redakcji, która by to robiła. Ona zresztą, do czego później przyznał mi się ówczesny dyrektor Jedynki Maciej Grzywaczewski, pisała na mnie donosy. I już od pierwszego dnia mojej pracy.

Całą rozmowę z Robertem Kozakiem można przeczytać na łamach "Polityki" >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (171)
"Krzysio Ziemiec jest jedną z moich największych porażek. Zagubił się w tym wszystkim"
Zaloguj się
 • vomitorium1

  Oceniono 54 razy 42

  "Wydaje mi, że on w tym wszystkim się zagubił."
  raczej się odnalazł
  (na krótką metę
  za parę srebrników)

 • jacaja

  Oceniono 39 razy 33

  Krzysio Ziemiec się nie zagubił - widocznie zawsze był materiałem na człowieka bez kręgosłupa, taka moralna wydmuszka.

 • artu30

  Oceniono 41 razy 29

  on się nie zgubił, jest skrajnie głupi

 • ola-blue

  Oceniono 23 razy 21

  TVPis uprawia ordynarną polityczną agitację. Nawet komuniści za PRLu nie byli tak toporni i prymitywni w narzucaniu "jedynie słusznego socjalistycznego światopoglądu". Z TVP wprost wycieka kacze lizusostwo, schlebianie nadprezesowi, licytowanie się, kto bardziej chamsko i krzykliwie przywali opozycji. Z niezależnym dziennikarstwem pisia propaganda nie ma nic wspólnego.

 • Andrzej Duxa

  Oceniono 21 razy 19

  "wspomina również wspólną pracę z Marzeną Paczuską. - Już od pierwszego dnia mojej pracy pisała na mnie donosy - przyznaje"
  istnieje poglad, ze k....stwo jest silnie uwarunkowane genetycznie

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 20 razy 18

  Panie Robercie,
  nie bierz tego tak do siebie.
  Przy takim rozumowaniu promotor Dudy dawno by się powiesił:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX