"W Polsce większość gwałtów nie jest karana" - liderka Strajku Kobiet o "obłudzie" polityków

- W Elblągu w sprawie o gwałt, ofiara przestępstwa dostała karę za to, że nie chciała po raz kolejny zeznawać i patrzeć na swoich gwałcicieli - mówiła w TOK FM Marta Lempart. Liderka Strajku Kobiet krytykuje polityków za wypowiedzi nt. gwałtu na Polsce, do którego doszło w Rimini.

Zdaniem Marty Lempart, upolitycznienie sprawy ataku na Polkę, do którego doszło we Włoszech, pokazuje "obłudę, hipokryzję" rządzących.

Przypomnijmy, po tym jak poinformowano o ataku w Rimini, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki komentował na Twitterze: 'macie swoich imigrantów', 'przywróciłbym tortury'".

- Politycy obecnej władzy obrzydliwie wykorzystują temat gwałtów. Robią to wyłącznie do swoich celów. Wcześniej nie interesowało ich to, ze gwałt w Polsce w większości przypadków nie jest karany. Bo nie uważam za karę wyroków w zawieszeniu - mówiła w "Poranku Radia TOK FM" liderka Strajku Kobiet.

I poinformowała o decyzji sądu w Elblągu, który w toczącej się sprawie o gwałt ukarał ofiarę.

- Sprawa toczy się chyba od czterech lat i ostatnio ofiara przestępstwa dostała karę, za to że nie chciała po raz kolejny zeznawać i patrzeć na swoich gwałcicieli. Sąd ukarał ja za to, że nie jest w stanie tego wytrzymać - stwierdziła Lempart.

"Pogarda wobec kobiet"

Gospodyni "Poranka Radia TOK FM" Dorota Warakomska przypomniała, że część polityków prawicy byłaby gotowa odebrać prawo do aborcji kobietom, które zostały zgwałcone.

Zdaniem Marty Lempart, także wpisanie pigułki "dzień po" na listę medykamentów na receptę pokazuje, jak prawica patrzy na kwestię "gwałtów, praw kobiet i tego, co przeżywają ofiary gwałtów".

- Kobieta jest człowiekiem, ma swoje prawa. Potrzebna jest bardzo trudna zmiana mentalnościowa - oceniła w "Poranku Radia TOK FM".

"PiS zaprosiło do Sejmu księdza, który sprzeciwia się aborcjom nawet w przypadku dziewczynek porwanych przez Boko Haram">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (146)
"W Polsce większość gwałtów nie jest karana" - liderka Strajku Kobiet o "obłudzie" polityków
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 41 razy 27

  Jak gwałci cudzoziemiec, to jest przestępstwo. Jak gwałci prawdziwy genetycznie Polak, to tylko sposób okazywania sympatii lub miłości. Ponadto wiemy z wypowiedzi naszych rządzących, że winę za gwałt ponoszą kobiety, bo powinny jak muzułmanki zakrywać swoje wdzięki i nie prowokować...

 • bioder65

  Oceniono 34 razy 14

  Przecież żyjemy w państwie katolickim.Według kościoła kobieta jest niczym.

 • Artur Skoneczny

  Oceniono 19 razy 13

  Kodeks Karny w sprawie gwałtów tak jest ustawiony, że ciężko kogoś skazać, stąd niskie wyroki bądź w zawieszeniu. Dopóki tych zapisów się nie zmieni to kobiety mają przegwizdane. Do tego dokłada się jeszcze kościół ze swoimi obsesjami na temat seksu.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 18 razy 6

  Colonel Hatakumbe i jego ludzie dzielą gwałty na narodowe i antynarodowe. To chyba proste.

 • Patrycja Hermuła

  Oceniono 11 razy 3

  Gwałcić kobiety a co im będzie nie , a ze siedzi to potem w psychice i nie mogą na sb patrzeć to już nic?. To jest śmieszne Kobiety, które zeznają nie powinny być w jednej sali z gwałcicielami i kara za co za to że się bała i wstydziła. Paranoja ;/ To jest chore ! .

 • artie40

  Oceniono 22 razy 2

  Sąd ukarał ja za to, że nie jest w stanie tego wytrzymać - stwierdziła Lempart.

  No ale jak to, przecież sądy w Polsce są fantastyczne, w ogóle nie wymagają żadnych reform, sędziowie są kosmicznie nadzwyczajną kastą, nieomylną i równą bogom, jest super, jest super! A może jednak jest inaczej?

 • patriot.wr

  Oceniono 1 raz 1

  Jak nisko trzeba upaść, żeby naruszyć cieleśnie którąś z tych pięknych kobiet?!

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 1

  A co, czy polkitycy powiedzieli, ze w Polsce wiekszosc gwaltow jest karana?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX