Auto w firmie? Poznaj 9 zalet leasingu

Początki w biznesie bywają trudne. Zwłaszcza gdy liczy się każda złotówka. Zakup samochodu firmowego należy do tych wydatków, które mogą być sporym obciążeniem dla Twojego budżetu. A dzisiaj, jeżeli chcesz zarabiać, musisz być mobilny. Z pomocą na start przychodzi leasing - łatwo dostępna i korzystna opcja finansowania zakupu pojazdów. Jak działa i jakie są jej zalety?

Jest wiele sposobów na sfinansowanie auta firmowego. Jednym z nich jest popularny leasing, będący alternatywą dla zakupu gotówkowego i kredytu. Wybierając tę formę wsparcia, szybko cieszysz się nowym autem, bez konieczności ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku. Po zakończeniu umowy, samochód wzięty w leasing możesz odkupić za ustaloną kwotę, wymienić na nowy lub oddać właścicielowi, jeśli przestanie być Ci potrzebny.

Jak to wygląda w praktyce?

Za użytkowanie pojazdu płacisz raty leasingowe, a ich wielkość zależy od czasu, na jaki podpiszesz umowę oraz marki i rocznika wynajmowanego auta. Koszty samochodu pokrywasz z bieżących przychodów firmy, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczasz na inne cele.

Auto dla firmy na start? To proste!

9 zalet leasingu, które cenią przedsiębiorcy

Leasing to wygodna opcja finansowania, pozwalająca zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Jakie zalety tego rozwiązania widzą przedsiębiorcy?

1. Niższe podatki

Leasing to dobry sposób na obniżenie kosztów podatkowych. Zwłaszcza w wariancie operacyjnym, który pozwala odliczyć od dochodu opłaty związane z bieżącą eksploatacją pojazdu, bez względu na jego wartość oraz część odsetkową i kapitałową raty leasingowej.

2. Brak gotówki to nie problem

Nie potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakup nowego samochodu. Wkład własny, w odróżnieniu od kredytu, nie jest wysoki. Często wynosi tylko 5 procent wartości auta.

3. Leasing nie obciąża

Auto w leasingu nie obniża Twojej zdolności kredytowej. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na inne cele. Jeżeli jesteś młodym przedsiębiorcą lub Twoja firma zmaga się z przejściowymi problemami - może się okazać, że to jedyna, możliwa opcja finansowania inwestycji.

4. Pakiet ubezpieczeń

To coraz częściej standard wśród firm leasingowych. Pakiet obejmuje nie tylko obowiązkowe OC, ale też AC, NNW, GAP, a czasami nawet Assistance. Masz komfort i pewność, że żadna sytuacja na drodze Cię nie zaskoczy.

5. Spokój na co dzień

Nie musisz zawracać sobie głowy usterkami, ponieważ w momencie awarii wynajmowanego pojazdu, otrzymujesz zastępczy na czas naprawy. Znikają też problemy związane ze sprzedażą auta w przyszłości. Gdy umowa się kończy, możesz - a) wykupić auto za ustaloną kwotę, b) wziąć nowe w leasing.

6. Elastyczna oferta

W leasing weźmiesz niemal każdy pojazd. Oferta obejmuje zarówno nowe, jak i używane samochody osobowe oraz dostawcze do 3,5 t. Wybór jest ogromny. Ofertę, w zależności od profilu Twojej działalności, możesz dostosować do indywidualnych potrzeb.

7. Mniej formalności

Leasing to uproszczona forma finansowania, niewymagająca dostarczania dokumentów finansowych. Wystarczy dowód osobisty, zaświadczenie o numerze REGON i NIP oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku spółek również umowa spółki oraz wypis z KRS. Decyzja podejmowana jest do 24 godzin od momentu złożenia dokumentów.

8. Prestiż

W myśl zasady "jak Cię widzą, tak Cię piszą" samochód służbowy to wizytówka Twojej firmy. Niezależnie od branży, w której działasz. Nowy pojazd znanej marki świadczy o sytuacji finansowej Twojej firmy, co może przełożyć się na zaufanie w oczach klientów i potencjalnych partnerów biznesowych.

9. Prostota

Aby skorzystać z leasingu, wystarczy wykonać trzy proste kroki. Krok 1 - wybrać samochód. Krok 2 - złożyć wniosek i poczekać na decyzję. Krok 3 - podpisać umowę i odebrać kluczyki.

Bo dzisiaj trzeba być mobilnym - wybierz Firmowy Pakiet na Start

Leasing operacyjny czy finansowy?

Wiele zależy od potrzeb dotyczących rozliczania kosztów podatkowych oraz tego, jak długo zamierzasz korzystać z pojazdu. Ponad 80 procent firm wybiera leasing operacyjny, z uwagi na większe korzyści podatkowe. Podjęcie ostatecznej decyzji ułatwi poznanie różnic między nimi. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich, istotne w kontekście rozliczeń.

xx x

embed
embed

DOSTĘP PREMIUM