Zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. Możliwe, że już od 1 stycznia. ''Decyzja zapadła''

- Od 1 stycznia zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę - mówi Radio TOK FM Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy.

Od miesięcy PiS zastanawiał się, w jakim kierunku powinny iść zapisy o zakazie handlu. "Solidarność" chciała ograniczenia we wszystkie niedziele, pojawiały się też propozycje skrócenia czasu pracy do 14.

Jak mówi reporterowi TOK FM przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy, Janusz Śniadek (PiS) "jest już w tej sprawie polityczna decyzja".

Ostatecznie zdecydowano, że zakupy będą możliwe tylko - w co drugą - niedzielę. Jutro projektem ma zająć się sejmowa podkomisja. Śniadek zapewnia, że prace nad ustawą zostaną teraz przyspieszone, a ograniczenie handlu zacznie obowiązywać 1 stycznia przyszłego roku.

Zobacz także: Zamiast zakazu handlu, ograniczenie zatrudnienia w niedziele? ''Ustawa mogłaby wejść w życie od 2018'' [WYWIAD]

Z sondażu z końca marca 2017 r. przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN 24 wynika, że 59 proc. badanych jest przeciwko zakazowi handlu w niedziele. Za nowymi przepisami jest 35 proc. pytanych. 

TOK FM PREMIUM