Radziwiłł: "To była dobra rozmowa". A rezydenci nie odwołują zapowiadanej głodówki

Fiaskiem zakończyły się wczorajsze rozmowy ministra zdrowia z rezydentami. Lekarze nie odwołują zaplanowanej na poniedziałek głodówki, ale liczą na dalsze negocjacje z resortem. 

Rozmowy ministra z młodymi lekarzami trwały około sześciu godzin. Było merytorycznie, rozmowa była potrzebna, ale do pełnego porozumienia nie doszło. Konstanty Radziwiłł przestawił medykom propozycje podwyżek - ale nie zostały one zaakceptowane.

- Kością niezgody pozostają postulaty płacowe i pozostajemy na etapie nadziei na dalsze prace - mówił  Łukasz Jankowski z porozumienia rezydentów. Dlatego też zapowiedź rozpoczęcia w najbliższy poniedziałek strajku głodowego nie traci na aktualności. Chyba, że zmieni to kolejne spotkanie, na które liczą lekarze.

Dobra rozmowa?

 - To była dobra merytoryczna rozmowa - mówił z kolei po spotkaniu minister Konstanty Radziwiłł i zapewnił, że ma nadzieję, że "dojdzie do porozumienia w tych kwestiach, w które jeszcze nas różnią". 

Jednak czasu jest coraz mniej. Jeśli do poniedziałku - lekarze nie dostaną zadowalającej propozycji, rozpoczną głodówkę. Częścią protestu ma być także akcja oddawania krwi planowana od 2 do 6 października – organizowana pod hasłem: "Niech poleje się krew". Dziś Porozumienie Rezydentów liczy blisko 17 tysięcy członków.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Radziwiłł: "To była dobra rozmowa". A rezydenci nie odwołują zapowiadanej głodówki
Zaloguj się
 • kowalska-kowalska

  Oceniono 16 razy 14

  Odrażający, inkwizycyjny i mizogiński osobnik. Ach, ta krew radziwiłłowska, niech ją ...

 • acototak

  Oceniono 12 razy 12

  targowiczanin

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 10

  Nadwyżka Budżetowa Morawieckiego istnieje jedynie w PowerPoincie... a prawdziwe pieniądze przejadają właśnie 500 plusowcy, wiec o podwyżkach możecie zapomnieć kochani rezydenci

 • lomot3

  Oceniono 11 razy 9

  sowiecki bękart

 • cezaryk

  Oceniono 7 razy 7

  – Nie dostaniecie więcej.
  – Spi...j!
  – I macie ciężej pracować w imię bozi i krula wolski.
  – Spi...j idioto!

  ...to była dobra rozmowa.

 • korcia2000

  Oceniono 5 razy 5

  Radziwiłł zapewne otrzyma zaszczytny tytuł grabarza polskiego lecznictwa...

 • ami_lii

  Oceniono 5 razy 5

  To niewiarygodne jak stanowisko i kasa zmieniają człowieka. Gdy go wybrali, moja siostra (lekarz w szpitalu) powiedziała że to w miarę ogarnięty człowiek, zna sytuację, zna problemy i będzie wiedział co zrobić ze służbą zdrowia.

  Wybrali go na stanowisko i nagle się okazuje że mamy księcia Radziwiła, którego znacznie bardziej interesują rodowe pałacyki niż służba zdrowia. Oddział geriatrii? A po co, niech ludzie starsi idą do rodzinnego! Leki dla chorych na nowotwory? Podniesiemy ceny o kilkaset procent, i tak umrą i tak umrą. Kolejki do lekarzy? Hm, jak zlikwidujemy trochę placówek to kolejki się zmniejszą nie?

 • mkobylin

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Ministrze co pan uczynił , by zapewnić zdrowie mieszkańcom Bydgoszczy którzy mieszkają na bombie po zakładach chemicznych?

 • zigzag26

  Oceniono 7 razy 5

  Radziwił serwuje pacjentom sor na wołoskiej w warszawie przymusową głodówkę. 24 h bez jedzenia. Zresztą na oddziałach nie jest dużo lepiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX