Wywiesili plakaty antyaborcyjne na ulicach. Obywatele zgłosili to na policję

Trzy billboardy ze zdjęciami martwych płodów zawisły na warszawskich ulicach na początku października. Akcja spotkała się wtedy z komentarzami pełnymi oburzenia. Być może trafi do sądu.

Plakaty, które zawisły z inicjatywy fundacji Pro - Prawo do życia mają działać na emocje. Przy drastycznym zdjęciu widnieje opis, że przedstawia ono abortowany płód w 10 tygodniu życia. Jest też hasło „aborcja zabija”. Billboardy z takimi plakatami stoją w Warszawie przy ulicy Płowieckiej, Mory i w pobliżu Marek. Wszystkie są ulokowane tuż przy trasach wylotowych, którymi każdego dnia przejeżdżają tysiące aut.

W mediach społecznościowych pojawiły się liczne głosy oburzenia odnośnie do akcji. - Jak mam wytłumaczyć dzieciom, co jest na tych zdjęciach? - pytała jedna z internautek. Tego typu uwag było wiele. Okazuje się, że jedna z osób przeciwnych akcji fundacji Pro - Prawo do życia, zgłosiła sprawę na policję.

Czytaj też: Projekt przeciw aborcji do kosza? "Za PO mówiliście o arogancji władzy. - To była gra polityczna"

Zawiadomienie o wywołaniu zgorszenia w miejscu publicznym wpłynęło do komendy w Starych Babicach. Dotyczy ono konkretnie billboardu zamieszczonego na słupie reklamowym w miejscowości Mory. - Gromadzony jest materiał dowodowy, który pozwoli ocenić, czy zachowanie osoby odpowiedzialnej za rozwieszenie billboardów wyczerpało znamiona czynu zabronionego. Jeżeli tak, do Sądu Rejonowego w Pruszkowie skierowany zostanie wniosek o ukaranie - mówi podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowy KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. - Zadaniem sądu będzie ocenienie, czy tego typu treści pokazywane w przestrzeni publicznej są legalne - tłumaczy w rozmowie z tokfm.pl.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (90)
Wywiesili plakaty antyaborcyjne na ulicach. Obywatele zgłosili to na policję
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 27 razy 21

  Nareszcie! Wczoraj przejeżdżałem obok takiego plakatu. Kto finansuje takie idiotyzmy???

 • endrju1521

  Oceniono 24 razy 16

  Dla tych idiotów, płód jest fetyszem, ale po urodzeniu

  tego fetysza, zostaje ono samo ze swoją szczęśliwą mamą...

 • jezierskiadam

  Oceniono 23 razy 13

  Zygota to nie jest człowiek

  Plany architektoniczne to nie jest budynek.

  Zniszczenie planów architektonicznych to nie jest zburzenie Bazyliki w Licheniu.

  Podobnie: Nie jest katedrą wykop. do którego złożono kamień węgielny.

  Nie należy mylić projektu z jego realizacją, a jeżeli komuś to się myli, nie należy nazywać bełkotu wiedzą naukową.

  Jest bardzo istotna analogia pomiędzy planami architektonicznymi i DNA. - DNA to jest projekt powstania żywego organizmu. Rośliny, zwierzęcia albo człowieka.

  Projekt, który może, lecz nie musi zostać zrealizowany. Zygota może być porównywana do wykopu pod fundamenty. Zasypanie wykopu to także nie jest zniszczenie budynku.

  Analogie idą znacznie głębiej. DNA nie zawiera kompletu informacji o organizmie, który mógłby powstać. Część informacji dziedziczona jest w inny sposób. Podobnie jak projekt architektoniczny nie zawiera wszystkich informacji. Część decyzji zostanie podjęta przez wykonawców w trakcie budowy.

  Wiele danych uzyskali embriolodzy.

  Danych stanowiących dowody, że zapłodniona komórka bardzo często nie staje się człowiekiem z przyczyn całkowicie naturalnych. Jedną z tych przyczyn jest to, że organizm kobiety po zapłodnieniu przeprowadza selekcję, i odrzuca (zabija, morduje) zygoty posiadające błędy genetyczne.

  Przyjście na świat zdeformowanego płodu-potwora czyli tak zwanego „chazana”, jest efektem błędu mechanizmu naturalnej selekcji. Nazwa „chazan” pochodzi od nazwiska polskiego zbrodniarza posiadającego dyplom lekarski.

  Komórka jajowa może być też pobudzona do podziału po wymianie materiału genetycznego (DNA). Tak dzieje się w przypadku klonowania. Życie klona rozpoczyna się bez poczęcia.

  Zygota nie jest człowiekiem, tak jak jajko nie jest kurą, ani tym bardziej kaczorem, a program destabilizacji rosyjskiej elektrowni atomowej przygotowany przez US Army nie jest drugim Czarnobylem.

  Przeczytaj również: >>> Nobel z medycyny 2012

  Adam Jezierski.

 • vontomke

  Oceniono 13 razy 11

  Proponuję wywiesić plakaty z odciętymi kończynami i z dopiskiem "PiS ma cię w dupie - prawo na to pozwala".

 • ruski_serwer

  Oceniono 17 razy 11

  W Opolu to samo, w kilku miejscach wiszą już od pół roku. Zawiadomienia nic nie dają.

 • gangaseiro

  Oceniono 12 razy 10

  Polki usuwaja niechciane ciaze albo w kraju za 5-7 tys.zl albo jada do sasiadow/Czechy,Slowacja,Niemcy,Bialorus,Rosja i robia to taniej.Nie da sie zatrzymac tej tendencji.Co druga ciaza jest niechciana,jak mowia statystyki...

 • justas32

  Oceniono 18 razy 10

  Jak tacy moralnie uczuleni - to niech przyznają na billboardach że nie ma żadnego dowodu na istnienie boga ...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 11 razy 9

  "Jak mam wytłumaczyć dzieciom, co jest na tych zdjęciach?"

  O, to akurat bardzo proste: wystarczy powiedzieć, że tak wygląda obumarły mózg prolajfera...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX