Ordo Iuris chce pomóc molestowanym kobietom. Internet kpi bez litości

Nie było najmniejszych wątpliwości, że dzisiejsze oskarżenia pod adresem lewicowych dziennikarzy wywołają na prawicy prawdziwy publicystyczny karnawał. Jednak tweet przedstawiciela Ordo Iuris nie był chyba do końca przemyślany.

Oczywiście, pomoc kobietom molestowanym czy doświadczającym przemocy domowej jest zawsze mile widziana. I fantastycznie, że prawnicy Ordo Iuris wychodzą z taką inicjatywą. Jednak trudno nie mieć wrażenia, że tym razem kobiety zostały potraktowane przedmiotowo i nie do końca o ich stan psychiczny chodzi, ale o fakt, że oskarżeni dziennikarze pracują dla mediów Ordo Iuris nieprzychylnych.

Bo z podobną inicjatywą prawnicy silnie antyaborcyjnego ugrupowania nie wychodzili, kiedy na światło dzienne wypłynęły nagrania bitej Karoliny Piaseckiej, żony radnego PiS czy świadectwo dręczonej żony senatora Waldemara Bonkowskiego.

Zadziwiająca jest też dbałość Ordo Iuris o kobiety, w końcu prawnicy z tego stowarzyszenia chcą je zmusić do narażania swojego zdrowia i życia, zakazując aborcji w przypadku ciąży zagrażającej życiu matki.

Internauci dosyć szybko zauważyli wątpliwe intencje i kpią bez litości.

Więcej na temat dzisiejszej publikacji "Codziennika Feministycznego" w dzisiejszych Analizach u Agaty Kowalskiej na antenie TOK FM o 17.20.

DOSTĘP PREMIUM