Ordo Iuris chce pomóc molestowanym kobietom. Internet kpi bez litości

Nie było najmniejszych wątpliwości, że dzisiejsze oskarżenia pod adresem lewicowych dziennikarzy wywołają na prawicy prawdziwy publicystyczny karnawał. Jednak tweet przedstawiciela Ordo Iuris nie był chyba do końca przemyślany.

Oczywiście, pomoc kobietom molestowanym czy doświadczającym przemocy domowej jest zawsze mile widziana. I fantastycznie, że prawnicy Ordo Iuris wychodzą z taką inicjatywą. Jednak trudno nie mieć wrażenia, że tym razem kobiety zostały potraktowane przedmiotowo i nie do końca o ich stan psychiczny chodzi, ale o fakt, że oskarżeni dziennikarze pracują dla mediów Ordo Iuris nieprzychylnych.

Bo z podobną inicjatywą prawnicy silnie antyaborcyjnego ugrupowania nie wychodzili, kiedy na światło dzienne wypłynęły nagrania bitej Karoliny Piaseckiej, żony radnego PiS czy świadectwo dręczonej żony senatora Waldemara Bonkowskiego.

Zadziwiająca jest też dbałość Ordo Iuris o kobiety, w końcu prawnicy z tego stowarzyszenia chcą je zmusić do narażania swojego zdrowia i życia, zakazując aborcji w przypadku ciąży zagrażającej życiu matki.

Internauci dosyć szybko zauważyli wątpliwe intencje i kpią bez litości.

Więcej na temat dzisiejszej publikacji "Codziennika Feministycznego" w dzisiejszych Analizach u Agaty Kowalskiej na antenie TOK FM o 17.20.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (59)
Ordo Iuris chce pomóc molestowanym kobietom. Internet kpi bez litości
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 26 razy 20

  << Czemu nie żonom panów Bonkowskiego, Piaseckiego i Zbonikowskiego? >>

  Bo w tym przypadku Ordo Iuris zapewne pomaga panom, Bonkowskiemu, Piaseckiemu ...

 • konigin

  Oceniono 28 razy 18

  Cyniczna podlosc i hipokryzja ze strony katopolactwa. Porady waszych prawnikow wsadzcie sobie w katolicka dude albo lepiej wyslijcie z pomoca dla pan: Bonkowskiej, Zbonikowskiej i Piaseckiej tym bardziej, ze ich mezowie jawnie demonstruja swoj patriotyczny katolicyzm i przywiazanie do katopolackich wartosci i tradycji, czyli bicia i lzania kobiet.

 • elenem

  Oceniono 19 razy 15

  Zapewne Ordo Iuris chodzi o unijne dofinansowanie, podobnie jak Rydzykowi. :)
  Odnosnie samej inicjatywy- to tak jakby grabarz zaczął uzdrawiać.

 • natemat22

  Oceniono 15 razy 13

  zobaczycie że płk KGB Anton Kremlowicz po zakończeniu swojej tajnej misji awansowany zostanie na generała KGB

 • kotmiki

  Oceniono 17 razy 11

  Katoliccy dewianci sexualni

 • justas32

  Oceniono 19 razy 11

  Bycie prawnikiem i katolikiem jest chyba oznaką zakłamania. A co jeśli na sali sądowej oskarżony powie : "Bóg kazał mi zabić" ? Albo trzymamy się faktów (czyli boga nie ma) albo trzymamy się wiary w objawienie (czyli jeżeli ktoś mówi że bóg mu coś powiedział albo kazał to tak jest) ...

 • norbertrabarbar

  Oceniono 13 razy 9

  Ordo Iuris chce im pomóc wychowywać dzieci z gwałtów i sfinansować tym dzieciom lobotomię, żeby nie przejawiały agresji odziedziczonej po tatusiu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX