Kijowski podle zniszczony czy sam sobie winien? Dyskusja w TOK FM

O przyszłości Komitetu Obrony Demokracji oraz o kontrowersjach dotyczących jej założyciela, Mateusza Kijowskiego, rozmawiali w TOK FM Agata Diduszko-Zyglewska, Bartłomiej Radziejewski i Waldemar Kuczyński.

Nie milkną kontrowersje wokół lidera KOD, Mateusza Kijowskiego. Ostatnio burzliwe dyskusje wywołała zorganizowana na niego rzecz zbiórka pieniędzy. Tzw. "Stypendium wolności" na portalu zrzutka.pl jest reakcją na zapowiedź Kijowskiego, że może wyjechać z kraju ze względu na trudną sytuację materialną. Wcześniej Kijowskiego krytykowano m.in. za niepłacenie alimentów i brak transparentności w temacie zarobków w KOD.

W usprawiedliwiającym tonie wobec Kijowskiego wypowiadał się ekonomista Waldemar Kuczyński. - Kiedy zaczął działać, od razu stracił pracę i przestał mieć możliwość spłacania alimentów. Praca przy KOD zajmowała mu cały czas. Nie ma nic złego w tym, że Kijowski dostawał pieniądze od KOD. To, że wyszło to tak niezręcznie i pozwoliło go zdyskredytować, to robota kretów, działanie operacyjne - twierdzi. - To nieprawda, że on wzywa do zbierania pieniędzy na niego. Nie jestem zwolennikiem Kijowskiego, ale uważam, że został podle zniszczony, również  przez nagonkę medialną - dodaje.

Czytaj też: Klich: To są problemy Kijowskiego, nie KOD-u. Żakowski: Panie senatorze, to nie wygląda fajnie. Fatum wisi nad opozycją?

Czy Komitet Obrony Demokracji będzie w stanie otrząsnąć się po fali krytyki, która spadła na jego lidera? - KOD jest w trudnej sytuacji, stracił impet, zdolność mobilizowania ludzi. Dał sobie przykleić łatkę histeryków. Afera wokół zmian w sądownictwie daje mu nową szansę, ale trudno powiedzieć, czy ją wykorzysta - ocenia Bartłomiej Radziejewski, dyrektor Nowej Konfederacji.

Waldemar Kuczyński określa obecną krytykę pod adresem Kijowskiego "kopaniem leżącego", Agata Diduszko-Zyglewska z Krytyki Politycznej zauważa z kolei, że lider KOD sam jest winien fatalnego PR-u. - Milion dzieci w Polsce nie dostaje alimentów, ojcowie są im winni w sumie 10 miliardów złotych, a Kijowski nie płacił alimentów już od dawna, nie tylko od momentu założenia komitetu. Kiedy KOD zaczął mu płacić, pieniądze nie szły na jego konto, żeby w dalszym ciągu nie musiał płacić alimentów. To wyszło na jaw i Kijowski zdemontował w ten sposób KOD - punktowała Diduszko.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (161)
Kijowski podle zniszczony czy sam sobie winien? Dyskusja w TOK FM
Zaloguj się
 • 0apud0

  Oceniono 37 razy 21

  "Kiedy zaczął działać, od razu stracił pracę i przestał mieć możliwość spłacania alimentów. Praca przy KOD zajmowała mu cały czas. Nie ma nic złego w tym, że Kijowski dostawał pieniądze od KOD."

  1. Kiedy zaczął dostawać pieniądze od KOD jakimś cudem nie odzyskał możliwości spłacania alimentów.
  2. 12 tysięcy miesięcznie za obsługę prostej stronki opartej na wordpressie - to śmierdzi przekrętem na tysiąc kilometrów.

 • japka_putina

  Oceniono 22 razy 14

  O te kopniaki leżący sam się prosił, swoimi problemami de facto zabijając KOD, który nie był przecież jego prywatnym folwarkiem. Wyrządził ogromną szkodę ważnym dla Polski sprawom, ale od momentu, gdy zjechał na bocznicę, rozdział uważam z a zamknięty.

 • manekin1

  Oceniono 24 razy 14

  Niestety, Pan Kijowski poprzez SWOJE działania zdyskredytował ruch Komitety Obrony Demokracji. Przykro mi z tego powodu, tym bardziej, że nie tylko on ale i każdy następny zarząd komitetu będzie obciążony tym grzechem pierworodnym. Że nie jest instytucją czysto proobywatelską, tylko protestem za pieniądze.

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 12

  Panie Kuczyński.
  Kijowski zrobił tak wielką "niedźwiedzią przysługę" KOD-owi, że dla DOBRA SPRAWY, powinien zapaść się pod ziemię i na zawsze zniknąć z życia publicznego. Więc po co go bronić? Zresztą jak w chwilę po pańskiej "mowie obrończej" zauważyła w audycji red. Agata Diduszko-Zyglewska, Kijowski zalegał z alimentami już na długo zanim zajął się KOD-em.

  Niestety, ale od setek lat wiadomym jest, że ktoś, kto chce być wzorem, musi być czysty jak łza. Inaczej wcześniej czy później ukrywane fekalia się wyleją i zostanie jedynie smród... :-(

 • etyk3

  Oceniono 19 razy 9

  Panie Kijowski jesteś pan żałosny

 • letalin

  Oceniono 14 razy 8

  W idealnym świecie byłoby tak, że nie ważna byłaby polityka, kolor skóry, religia, a zwykłe proste i uniwersalne zasady etyczne.
  W takim świecie pan Kijowski zostałby odsunięty od przewodzenia KOD w momencie, gdy stało się wiadomym, że nie jest w porządku wobec własnych dzieci i nie płaci alimentów.
  Cała reszta zdarzeń wynika z tego, że większość uznała, że warto nagiąć te podstawowe zasady, bo cel był w ich przekonaniu szczytny. I dziś twarz Kijowskiego przypomina wszystkim jego byłym aliantom, że się ubrudzili, że są zdolni do każdego kompromisu, żeby tylko osiągnąć korzyść w walce o władzę.

 • jozbieszczad

  Oceniono 26 razy 8

  *****To, że wyszło to tak niezręcznie i pozwoliło go zdyskredytować, to robota kretów, działanie operacyjne - twierdzi.

  No .
  I wszystko jasne .

 • kataryniarski

  Oceniono 11 razy 7

  Koleś wziął faktury na 90 tysięcy... Jaka nagonka??? Co mozna o nim jeszcze powiedzieć, co przebije ten fakt???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX